Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.12.2021, 19:00   #241
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,463
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 7 godz 9 min 47 s
Domyślnie

Ctek czy noco może i dobre ale z pewnością nie budżetowe. Liczyłem na jakiś model za 100~150zł.
Jest takich trochę , tylko który z nich ewentualnie wart uwagi?
Chodzi o to by dociągał do 14,7(stąd istotny wyświetlacz) a potem sobie czekał na czuwaniu aż kobitka go odłączy.

Co do zasilacza to jako manualna zabawka dla manualnej osoby do garażu jest ciekawą opcją.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.12.2021, 19:12   #242
JaTomek


Zarejestrowany: Jun 2017
Posty: 619
Motocykl: ...............
JaTomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 2 godz 22 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pałeł Zobacz post
Jest to alternatywa dla 3krotnie droższych ładowarek obsłuży wszystkie rodzaje aku od 6v 12 16 24 v bez jakniecia i bez żadnego problemu zrobi te małe i te duże akumulatory.. do ładowania więcej dokładności nie trzeba bo zaczniesz do tego uwzględniać spadki napięcie na przewodach.
Mam dwie ładowarki z dawnych lat no i to niestety tak wygląda. Pamiętam jak w 2003 albo 2004 roku kupiłem Pulsara 2* (zmieniałem z Pulsara 1)**. Kasa w dzisiejszych czasach duża (wtedy kosmiczna) a mam jeszcze takie bardziej ówczesne co mogą śmigać po 16A i ładować wszystko co na rynku....

* ładujesz prawie wszystko + regenerujesz + otrzymujesz wykres , z procesu z którego możesz wyciągnąć wnioski o stanie aku. itd.....
** wtedy nie było "Lidla" a wszytko w regularnych cenach...
JaTomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.12.2021, 19:43   #243
tomekt
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Czyli bawiłeś się w modelarstwo ?

Pulsar to dziś też majątek
https://akumulatoryrc.pl/pl/p/Ladowa...-przemyslu/464
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.12.2021, 19:54   #244
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,237
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 19 godz 15 min 33 s
Domyślnie

Dzieju tylko właśnie te tańsze nie zawsze działają prawidłowo- jedna tania rozladowala mi akumulator po zimie zamiast go utrzymać przy życiu.


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.12.2021, 20:01   #245
JaTomek


Zarejestrowany: Jun 2017
Posty: 619
Motocykl: ...............
JaTomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 2 godz 22 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał tomekt Zobacz post
Czyli bawiłeś się w modelarstwo ?

Pulsar to dziś też majątek
https://akumulatoryrc.pl/pl/p/Ladowa...-przemyslu/464
Anteny nie ma to dwójka. Zasilanie z 12V akumulatora bo wtedy można w miarę szybko rozładowywać/regenerować pakiety.
JaTomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.12.2021, 20:03   #246
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,115
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 1 godz 25 min 47 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał JaTomek Zobacz post
Mam dwie ładowarki z dawnych lat no i to niestety tak wygląda. Pamiętam jak w 2003 albo 2004 roku kupiłem Pulsara 2* (zmieniałem z Pulsara 1)**. Kasa w dzisiejszych czasach duża (wtedy kosmiczna) a mam jeszcze takie bardziej ówczesne co mogą śmigać po 16A i ładować wszystko co na rynku....

* ładujesz prawie wszystko + regenerujesz + otrzymujesz wykres , z procesu z którego możesz wyciągnąć wnioski o stanie aku. itd.....
** wtedy nie było "Lidla" a wszytko w regularnych cenach...
Widzę ze ładujesz pakiety a to troszkę inne zagadnienia, nie mieszajmy innym tym w głowie
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.12.2021, 20:12   #247
JaTomek


Zarejestrowany: Jun 2017
Posty: 619
Motocykl: ...............
JaTomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 2 godz 22 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pałeł Zobacz post
Widzę ze ładujesz pakiety a to troszkę inne zagadnienia, nie mieszajmy innym tym w głowie
Czy pakiet, czy akumulator większej różnicy nie ma. Akumulator to poprostu 6 ogniw w szeregu (samochodowy/motocykolwy). W szczególnych przykładach matematyka.

Polecam film kolegi z wcześniejszej strony jak stosować zasilacz stylizowany do ładowania.

Do zasilania używałem akumulatora teraz zasilacza....
JaTomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.12.2021, 20:40   #248
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,115
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 1 godz 25 min 47 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał JaTomek Zobacz post
Czy pakiet, czy akumulator większej różnicy nie ma. Akumulator to poprostu 6 ogniw w szeregu (samochodowy/motocykolwy). W szczególnych przykładach matematyka.

Polecam film kolegi z wcześniejszej strony jak stosować zasilacz stylizowany do ładowania.

Do zasilania używałem akumulatora teraz zasilacza....

jest i tu chodzi o podłączenie balansera i wyciagnięcia dla jego połączeń miedzy ogniwami, jedna pomyłka moze więcej zepsuć niz nam sie wydaje. w przypadku modelarskich ładowerek to one w sobie maja wbudowany balneser i to tam czyli władowarce sie ma wyrównać ładunek miedzy poszczególnymi ogniwami w pakiecie bez inst i wiedzy nie ma co siadać do tego bo można niezłe namieszać
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.12.2021, 20:46   #249
JaTomek


Zarejestrowany: Jun 2017
Posty: 619
Motocykl: ...............
JaTomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 2 godz 22 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pałeł Zobacz post
jest i tu chodzi o podłączenie balansera i wyciagnięcia dla jego połączeń miedzy ogniwami, jedna pomyłka moze więcej zepsuć niz nam sie wydaje. w przypadku modelarskich ładowerek to one w sobie maja wbudowany balneser i to tam czyli władowarce sie ma wyrównać ładunek miedzy poszczególnymi ogniwami w pakiecie bez inst i wiedzy nie ma co siadać do tego bo można niezłe namieszać
Stary czy zawsze czytasz bez zrozumienia? Nie piszę nic a nic o balanserze bo to rozwiązanie do pakietów li-pol czy li-ion.

Poczytaj choćbym instrukcję obsługi ładowarki, o której wspomniałem bo wygląda mi to na przerost formy nad treścią albo nie rozumienie tematu .....
JaTomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.12.2021, 21:59   #250
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,463
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 7 godz 9 min 47 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał aadamuss Zobacz post
Dzieju tylko właśnie te tańsze nie zawsze działają prawidłowo- jedna tania rozladowala mi akumulator po zimie zamiast go utrzymać przy życiu.
No i niestety tego się obawiam czyli kiepskiego działania gdyż większość kończy ładowanie na 14.4 lub ciut mniej.
Pozostaje np ctekowa z dołożonym voltomierzem , niestety jak nie widzę napięcia to nie wierzę w kontrolki.
Tylko czy aby na pewno on dociągnie do 14.7? Ktoś to sprawdzał?
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
1 kask - kilka nazw bouli Kaski 3 30.04.2015 17:47
Kilka wskazówek - kilka dni w Alpach flippy Przygotowania do wyjazdów 4 22.08.2014 23:28
kilka fotek deptul Inne tematy 3 01.03.2009 14:37


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.