Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > CRF 1000 L

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.07.2015, 12:54   #2331
Arkan
 
Arkan's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2014
Miasto: Warszawa
Posty: 273
Motocykl: XT660Z, HSQ701
Arkan jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 22 min 18 s
Domyślnie

Panowie - wydaje mi się że w swoich rozważaniach tkwicie w świecie starej dobrej AT i kosztów z nią zwiazanych. Staracie się dostosować kosztorys starej AT do nowej. Nie po to Pan Honda sprzeda nam moto za 53 koła żebyśmy mogli druciarstwo za 400 PLN uskuteczniać. Pan Honda dobrze wie, że jak masz na konia, to musisz miec na bat....

Mario - nie przebijesz się z info na temat zawiasu. Powód jest prozaiczny. Wielu użytkowników starej AT objechała na motorach bez zawiasu i hamulców swiat dookoła i w związku z tym uznają te elementy za zbyteczne (albo inwestycje w ich upgrade za zbyteczne). Honda wykonała marketingowo kawał swietnej roboty - stara AT za 12-14 000 jest obecnie najlepszym motocyklem w aspekcie koszt/benefit dla obieżyświata. Da sie nią wjechać prawie wszędzie i zadrutować za grosze prawie wszystko (zadrutować w sensie pozytywnym). Pan Honda wie o tym. Mówi: Mam dla Was za motocykl lepszy pod każdym względem - lżejszy, mocniejszy, z lepszymi hamulcami i na lepszym zawieszeniu. Marzenie. Zapomniał Pan Honda powiedzieć, że za ten niewielki w sumie postęp (zwykłe jeździdło z kołem 21 cali i przeciętnym zawiasem) chce 5 razy wiecej pieniędzy. Taki numer jest możliwy tylko w świecie autentycznych fanów marki.
Z innej strony tak się zastanawiam co by się stało gdyby KTM lub BMW wypuścili dzisiaj ten motor jako swój za te pieniądze.....Wszyscy by ich opluli za specyfikacje(i słusznie) i model podzielil by sukces rynkowy litrowego DLa (kóry tak na marginesie za wyjątkiem rozmiaru kół jest bliźniakiem nowej AT)

Graphia - lubię kulturę Twoich wypowiedzi. To rzadka obecnie cecha. Jeśli kiedyś spotkamy się na drodze to stawiam bezalkoholowe :-)

Panowie - biorę mojego awaryjnego kata i idę jeździć. O to chyba w tym wszystkim chodzi przede wszystkim.

Pozdrawiam Wszystkich z pięknej Czarnogóry,
Arkan
__________________
"Lepszy kloc z pannami, niż legenda z kompleksami " - Louis
Arkan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.07.2015, 13:02   #2332
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 19 min 15 s
Domyślnie

Dlatego ja się już tu pytałem , czy nowa Afra naprawdę jest wam potrzebn.moim zdaniem nie
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.07.2015, 13:10   #2333
bliźniak
droga jest celem
 
bliźniak's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,023
Motocykl: RD07, LC8
Przebieg: X70.000
Galeria: Zdjęcia
bliźniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 18 godz 34 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Elwood Zobacz post
Oficjalnie ja kupuję, ale zrzucają się trzy kumplowe osobniki. Ja wynegocjowałem 25% rabatu, plus serwis na trasie, ale mi mówią w Hondzie, że to tylko formalność (ten serwis) bo nic się nie zjebie.
Przeglądy gratis, do tego dodatkowo 2 komplety opon. Jeden na szosę drugi w teren, ale jeżeli się ten terenowy zużyje to następny tez gratis.

Trasa to tajemnica na razie, ale będzie to zlot gwiaździsty ale jest jeden warunek. Jadą kompletni amatorzy.
Rozmawiałem z trzema Japońcami. Jak im opowiedziałem, w jaki sposób targałem simsona, gdzie i po co, to najniższy zapytał się tylko ile km chcę zrobić...

Najciekawsze to szkolenie, które funduje Honda przed rajdem. Start w połowie września. W ten weekend będzie o tym głośno.
Znam temat, dobra bania
__________________
RideNow!
bliźniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.07.2015, 13:49   #2334
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,596
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 9 godz 2 min 46 s
Domyślnie

Tak czytam i czytam aż wsiadłem na kata sprawdzić, czy coś mu brakuje. Nowy kosztował nieco ponad 30000. Co mi da afra więcej za dodatkowe 20000? Legendy są dobre do słuchania
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.07.2015, 13:52   #2335
Louis
 
Louis's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Międzyzdroje
Posty: 598
Motocykl: CRF1000L
Louis jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 20 godz 52 min 7 s
Domyślnie

Arkan jestem Twoim fanem Krótko, racjonalnie i na temat. Takie wypowiedzi lubię.
Prawda jest taka, że połowa forum jest co najmniej lekko rozczarowana nową AT, a druga połowa się do tego nie przyznaje. Osobiście bardzo kibicowałem temu projektowi. Entuzjaści marki podgrzewali jeszcze atmosferę. Sama Honda zresztą też, budując napięcie wokół CRF1000L jakby mieli rozpocząć seryjną produkcję Świętego Graala.
Ostatecznie wypuścili motocykl poprawny ale w zadnym wypadku rewolucyjny czy wyjątkowy, którego celem jest uszczknięcie trochę z tortu podróżnych enduro. To całkiem fajne moto ale szału nie ma. Może sam go kiedyś kupię. Należy jednak przyjąć na klatę, że nie jest to motocykl jakiego większość użytkowników tego forum oczekiwała.
__________________
Louis, motocyklista niedoskonały.

Ostatnio edytowane przez Louis : 29.07.2015 o 13:54
Louis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.07.2015, 14:18   #2336
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 58 min 57 s
Domyślnie

Nie ma rewolucji?A automatyczna skrzynia w enduro?Toż to panie totalna rewolta. Spoko spoko...Kto będzie chciał to zaczipuje moto na 200 koni, inny zmieni zawiechę lub napompuje opony azotem... A czy będzie się urywał wahacz, czy pompa będzie się zacierała, czy też regler będzie padał to się dopiero zobaczy.
Ja proponuję by Ci którym mocy brak w moto podkręcili swoje katy o 50%...
I tak wszyscy będą szczęśliwi..

Lepi, na czym Ty siadasz ,jak już motoru ni masz? Czas by cos pochrupać :-)))
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.07.2015, 14:20   #2337
spider2you
 
spider2you's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Krasne koło Rzeszowa
Posty: 883
Motocykl: RD04
Przebieg: 99 999
spider2you jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 23 godz 33 min 29 s
Domyślnie

Louis, ale Wujek Honda zawsze robi motocykle, które są gdzieś po środku, no może oprócz moto GP , one nie są nigdy NAJ....jakieś tam, ale są właśnie takie, aby można było wsiadać i jechać, gdzie oczy poniosą.
Czy nowa AT będzie rozczarowaniem czy sukcesem, to zapewne najlepiej ocenią nasze dzieci, które albo dalej będą kultywować kult Africi, albo siedzieć będą na Kat-ach lub GS-ach czy innych turystykach.
Ta dyskusja przypomina mi trochę dyskusje na forum Landroverowym....najlepsze Disco I, a II to już kiszka, a III to się tylko wozi po czarnym, a IV jest dupowozem, ale za 20 lat okażę się, że IV jest typowym terenowym autem, a własnie wchodząca IX jest do jeżdżenia na zakupy.

Krótko, POŻYJEMY - ZOBACZYMY.

Napalony jestem na nowe moto tylko dukatów brak i na AT i na 990-tę i na GS 1200
__________________
Chory na off-road - Discovery I
Africa Twin RD04
spider2you jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.07.2015, 14:21   #2338
krzysiek_m
HONDZIARZ
 
krzysiek_m's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: Gdynia
Posty: 368
Motocykl: RD04 / NAT
Przebieg: 50000km
krzysiek_m jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 20 godz 39 min 45 s
Domyślnie

Dobrze gadasz Puszek.
Z jednej strony do dupy, bo nie taka prosta jak stara, z drugiej do dupy bo za mało rewolucyjna :-).
krzysiek_m jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.07.2015, 15:02   #2339
Kisiel
 
Kisiel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: wieś pod W-wą
Posty: 666
Motocykl: RD04->ATAS
Kisiel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 11 godz 25 min 26 s
Domyślnie

Łe tam. Nie było nowej AT - źle, jest nowa AT - też źle. Skończcie teoretyzować, bo nikt jeszcze nową AT nie jeździł, a wszelkie papierowe i netowe opinie są do dupy. Jak będzie się można nią kulnąć, to wtedy można oceniać, na razie tylko wygląd i suche dane. A tym się nie jeździ. Poczekamy, zobaczymy. Poza tym opinia jest jak dupa - każdy ma swoją. Tyle o tym
__________________
pozdrawiam!
Kisiel
------
RD04 -> ATAS
Kisiel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.07.2015, 15:15   #2340
Louis
 
Louis's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Międzyzdroje
Posty: 598
Motocykl: CRF1000L
Louis jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 20 godz 52 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kisiel Zobacz post
Poza tym opinia jest jak dupa - każdy ma swoją. Tyle o tym
To prawda ale cała idea forum internetowego polega własnie na tym, żeby się tymi dupami wymieniać
__________________
Louis, motocyklista niedoskonały.
Louis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
prawdopodobnie nowa VFR i jej nowa skrzynia rambo Inne tematy 12 19.09.2009 15:32


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.