Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.09.2014, 01:47   #161
stom
 
stom's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2014
Posty: 5
Motocykl: RD07
stom jest na dystyngowanej drodze
Online: 17 godz 59 min 26 s
Domyślnie

Ku przestrodze:
Jakiś czas temu zamontowałem gmole zakupione u kolegi z forum (dzięki) i od razu postanowiłem je wypróbować. A że była 1 w nocy, pomyślałem, że to w sam raz pora na to. Oczywiscie zgodnie ze sztuką jazda na stojaka. Niestety trafiłem w szeroka jak rynna koleine z błotem, zsunęło mnie na bok i zacząłem walczyć. skończyło sie piruetem przy który coś mi się wysypało w kolanie i od tamtej pory zapoznaje sie z działaniem naszej służby zdrowia. Dostałem nawet gips bo pan doktor wymyslił, że chociaż na rtg nic nie widac ale jestem na sorz-e i gips się należy. Kolano napier.. juz pare tygodni bez widoków na poprawę.
A teraz wnioski:
1. Chyba lepiej przy upadku rozstać się z motocyklem wcześniej tak jak radził kolega niz podpierać do końca
2. Gmole Givi chronią plastiki idealnie (ani ryski) ale kolan już nie (i sa dosyć miękkie - gmole)
3. Sprzęt to podstawa, chociaż na kolana to i buty enduro nie pomogą
4. Uważajcie na siebie i wszystko z głową
Jak trochę wydobrzeje będę ćwiczył dalej
__________________
RD07
stom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.09.2014, 10:45   #162
szymon25
 
szymon25's Avatar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Ciechanów
Posty: 1,662
Motocykl: 2x RD04, SHL gazela, ES250, TS250, Motorynka Pony, 126pEI i Ursus 4011 :)
Przebieg: rosnie
szymon25 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 11 godz 6 min 25 s
Domyślnie

bo sie po nocy nie jeździ w terenie. A jakby Ci dzik z lasu wyskoczył albo niedźwiedź?
__________________
AFRICA TWIN FOREVER!!!!
szymon25 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.09.2014, 10:59   #163
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,631
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 9 godz 32 min 22 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szymon25 Zobacz post
bo sie po nocy nie jeździ w terenie. A jakby Ci dzik z lasu wyskoczył albo niedźwiedź?
... idac dalej tym tropem mozna rzec: w terenie wogole sie nie jezdzi... Bo moze byc koleina z blotem... bo grzybiarz... bo nierownosci sa niebezpieczne...
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.09.2014, 12:07   #164
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,488
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 dni 10 godz 24 min 39 s
Domyślnie

trzeba wrócić do tego że afryka to nie enduro

zdrowia
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.09.2014, 23:03   #165
ARG


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: teraz to Stolica
Posty: 333
Motocykl: Suzuki DR-Z 400 E
ARG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 10 godz 45 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał stom Zobacz post
(...)zsunęło mnie na bok i zacząłem walczyć. skończyło sie piruetem przy który coś mi się wysypało w kolanie i od tamtej pory zapoznaje sie z działaniem naszej służby zdrowia. Dostałem nawet gips bo pan doktor wymyslił, że chociaż na rtg nic nie widac ale jestem na sorz-e i gips się należy. Kolano napier.. juz pare tygodni bez widoków na poprawę.
(...)
Jak nic nie złamałeś to nie dziwne, że nic nie widać. Ja się na medycynie nie znam, ale jeżeli leczą cie tak jak piszesz to imo udaj się do ortopedy niech ci sprawdzą w jakim stanie są więzadła kolana.
ARG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.09.2014, 01:12   #166
stom
 
stom's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2014
Posty: 5
Motocykl: RD07
stom jest na dystyngowanej drodze
Online: 17 godz 59 min 26 s
Domyślnie

Tia, po ostatniej wizycie ortopeda z kasy już mi raczej nie pomoże bo mnie nie lubi. Smiałem mu powiedzeć, że nie musi tu siedzieć za karę jak mnie przeegzaminował i oskarżył, że nie pamiętam daty wypadku, po tym jak latałem z góry na dół bo zgubili gdzieś moją kartę. I nie tylko ja bo staruszki i staruszkowie o kulach też tak zapieprzali. Więc mu powiedziałem żeby poszedł do Biedronki na kasę to się nauczy szanować pracę. No i muszę się teraz leczyć sam albo za PLN. Więc ostrzegam nie denerwować Lekarzy mi tu!
__________________
RD07
stom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.09.2014, 01:20   #167
stom
 
stom's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2014
Posty: 5
Motocykl: RD07
stom jest na dystyngowanej drodze
Online: 17 godz 59 min 26 s
Domyślnie

Siwy, daj mi sie przekonać samemu że Africa to nie enduro co? Bo jeszcze jak brat Wright uwierze, że człowiek nie może latać..
__________________
RD07
stom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.09.2014, 08:51   #168
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 53 min 31 s
Domyślnie

Stom...mam wyrzuty sumienia....a w sumie to ich nie mam :P Ja też kolano sobie rozdupcyłem jakieś 4 lata temu (wiązadła, pęknięta łąkotka, zerwane troczki i przyczepy mięśni, uszkodzona rzepka) i wiem jedno - to nie sprzęt a umiejętności i doświadczenie (+ szczęścia pół grama) decydują. ja po kilkudziesięciu glebach wiem, że to ja jestem w tej parze (ja i moja AT vel Kryśka) ważniejszy i nie próbuję ratować nas obojga za wszelką cenę a zawsze dbam o siebie. Mam teraz gmole od Henrego, super wyrób (ze skrzydełkami hehe) - ale one też od podparć i uszkodzeń kolan nie chronią.

Nie słuchaj Siwego - afri się da prawie to samo, co "ęduro" a gleby się zdarzają i w offie zdarzą jeszcze nie raz więc zdrowiej szybko i jak coś to zapraszam w świętokrzyskie to poglebimy razem :P

A do kolana załatw sobie sportową rehabilitację - mnie po 3 tygodniach postawili na nogi bez chirurga a tylko poprzez ćwiczenia i zabiegi rehabilitacyjne(przed rehabilitacją 5 tygodni noga w ortezie). Nie mam wiązadeł bocznych ale staram się mieć większe niż potrzeba czworogłowe i na razie nie odczuwam różnicy w normalnym życiu.

Ostatnio edytowane przez mirkoslawski : 23.09.2014 o 08:56
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.09.2014, 09:00   #169
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 16 min 38 s
Domyślnie

Popieram, Afryka doskonale nadaje sie do jazdy w terenie i tylko czasem jest to przeprawa tam gdzie lekkie motory lataja góra... W towarzystwie to okazja do pogawedek i wspólpracy. Duzo wiecej kontuzji jest na mniejszych motach bo predkość jest wieksza a to ona jest tu problemem podstawowym. Mamy tu wiele przykładów gdzie po w miare bezkontuzyjnym uzytkowaniem Afryki , zmiana motoru na lzejszy powoduje krzywdę...np ja
Afryka jednak wymaga- kondycji, samozaparcia , techniki i. dzida.
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.09.2014, 10:04   #170
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,488
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 dni 10 godz 24 min 39 s
Domyślnie

Afryką puki się siedzi w siodle to jest ok ale jak się trzeba ratować podparciem albo się utknie w grząskim to się zaczyna walka. Do dzidowania wolę lżejsze i mniej obudowane sprzęty.
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jazda w terenie Ziarko Inne tematy 6 23.09.2013 21:07
Przelewa paliwo w terenie SóHY Uklad paliwowy i wydechowy 12 19.08.2012 15:00


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.