Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > CRF 1000 L

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.11.2014, 13:43   #1111
sagattic
 
sagattic's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 401
Motocykl: RD03
Przebieg: za mało
Galeria: Zdjęcia
sagattic jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 15 godz 11 min 5 s
Domyślnie

Podstawowa wersja Afry będzie wyposażona w wszystkie najnowsze technologie - DTS, ABS, kontrola trakcji, ECS, SOS, ABW, FBI i jeszcze pewnie kilka innych
Będzie można kupić wersję specjalną, bez tych wszystkich dodatków ALE... za "zdjęcie" każdego systemu będzie trzeba dopłacić. Tak więc czeka nas wersja podstawowa ze wszystkimi bajerami (najtańsza) i wersja specjalna bez elektroniki itp. droższa o kilka, kilkanaście tysi
__________________
pozdrawiam,
Marcin
sagattic jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.11.2014, 13:47   #1112
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,919
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 4 tygodni 1 dzień 20 godz 48 min 50 s
Domyślnie

ABS musi byc bo pedaly w brukseli wiedza lepiej co dla nas jest lepsze. Katalizator tez bedzie (powod ten sam). Inne systemow raczej sie nie spodziewam, bo to nie jest taki SUV jak duzy kat albo gs 12ty. Ta Honda to taki przerosnieta crossowka
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.11.2014, 13:47   #1113
Lucky Luke
 
Lucky Luke's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 2,763
Motocykl: RD04
Lucky Luke jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 1 dzień 38 min 16 s
Domyślnie

Wyraźnie widać, że to jeżdżący prototyp nawet przewody ma połapane na trytytki, czyżby pomarańczowi bali się, że honda lepsza?
__________________
WSK125>XL650V Transalp>XR650R>TE450>DR800big>XR750VAfrica Twin>XR400R>VFR800fi>TE450ie>Bandit1200S
Lucky Luke jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.11.2014, 13:49   #1114
borys609
 
borys609's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: podwrocławskie zadupie
Posty: 835
Motocykl: '12 LC4 690 Enduro R
borys609 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 21 godz 32 min 45 s
Domyślnie

Fassi aleś się uwziął...
Prawda ma zawsze dwa końce i zarówno niesmarowany łańcuch się kiedyś Tobie zużyje, urwie albo po prostu rozleci, tak samo nadgorliwcy, smarujący na zapas razem z zębatką, felgą, oponą, tarczą hamulcową i siedzeniem, muszą liczyć się z prawdopodobieństwem jego uszkodzenia. I nic tu nie ma do rzeczy piasek czy jego brak, nie mamy na to wielkiego wpływu. Wjedziesz w błoto, masz piasek. Zgodzę się że smar na łańcuchu dłużej ten piasek utrzyma, ale jaki to będzie miało wpływ na jego zużycie to nawet najmądrzejsi mechanicy od BMW nie wiedzą .
W jednym się z Tobą bezwarunkowo zgodzę: Ta nowa Afryka ze zdjęcia jeździła i nie była to przejażdżka z lawety na podest wystawy targowej.
Pozdrawiam!
borys609 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.11.2014, 13:53   #1115
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,919
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 4 tygodni 1 dzień 20 godz 48 min 50 s
Domyślnie

Ja jestem z myslami z biednymi pracownikami fabryki Hondy ktorzy zostali zaprzegnieci do pchania tego byka po ofiie aby sie ubrudzil, pozniej musieli go ciagac na zablokowanych hamulcach aby tarcze wytrzec, na koncu polozyli motor na boku i wlekli na boku aby obszlifowac owiewki....

Patrzcie jak musieli sie napracowac, i nawet znaczek Hondy zniszczyli

afra5.JPG

Do konca nie wierze ze ten model jezdzil. Jestem troche zdegustowany tym ze porysany motocykl, ze "sladami" uzytkowania jest przedstawiany jako nowy model. Zamiast isc za BMW I KTM z napisami adventure i wyglancowanymi owiewkami to oni taki syf tu robia
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.11.2014, 13:53   #1116
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,172
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 6 dni 13 godz 13 min 48 s
Domyślnie

Wiem co to x- i o-ring i nadal nie rozumiem po co smarować jak ten smar do wewnątrz nie wniknie bo są przecież te ringi..

Nowa jest ok i bardzo fajnie gdyby taka rzeczywiście była jak mamy tu nadzieję. Choć ja coraz bardziej doceniam mniejsze motocykle adv (nie pomarańczowe).
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.11.2014, 13:54   #1117
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 16 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
Powiadasz przejechales 120tys. km i masz wszystko orginalne Na bajki jeszcze za wczesie
Mysle ze opowiedziales juz wystarczajaco o tym jak dbasz o moto, co to dla Ciebie adwenczr i jak eksplatujesz swoje moto. Mysle ze porownania nie maja sensu gdyz wiekszosc posiadaczy ktm preferuje jazde off o ktorej Twoja afryka nie ma pojecia Jesli chcesz sie dowiedziec jak zuzywa sie afri przy jezdzie w terenie porozmawiaj na ten temat z Misza, Biciem, Ramoneza itd oni nie maja orginalnych fabrycznych hamulcow , lozysk czy uszczelniaczy w lagach
Hmm a moze Puszek cos powie na temat wytrzymalosci elementow eksplatacyjnych w Afri

Pozdro

Hmmm puszek , puszek...

Gnom mi się felgi z przodu....najbardziej się gła oryginalna od ktm 950...
Teraz mam excela i tyż się gnie,
Gmole urwały mi pompę paliwa oraz pozaginały chłodnice, ale o dziwo nie ciekną..
Osłona pod silnikiem się deko defasonuje i bez młotka nie podchodź..
Urwał się ten cały plastik z akumulatorem, ale grube tryty do ramy i jest spokój...
Tylko oryginalna kierownica się prostuje bez żadnych problemów...
Dźwignia hamulca nożnego mogłaby mieć jakiś ślizg bo też się urwała...
Subramę da się przespawać z innego..
Lampy są nie do końca szczelne ...Po glebie z pełnym zanurzeniem bywa w nich akwarium...
Czasem nie chce jechać, ale to oznacza ,że filtr po glebie w wodzie jest mokry, albo za dużo piachu i kurzu jest w puszce filtra...i niestety trzeba coś z tym zrobić...
Dwa razy mi sie pompa paliwa zepsuła, a trzecia przy mnie Johenowi, ale po kilku próbach jak to polączć na krótko żeby waha płyneła jechaliśmy dalej...
Coś nie tak jest z zębatką tylnią bo dwa razy mi się pasek od bagażu wkręcił....a drutu z siatek ornitologów to w ogóle nie liczę
Raz po wymianie poluzowało mi się łożysko główki ramy i mi się ujowo jechało... Niestety jak dokręciliśmy to zacząłem zbytnio zapierd...ć i potem trzeba było...





Poza tym coś z nią jest nie tak tą moją Afryką..W jej towarzystwie katy się kładą na ziemię i łamią klamki..
Boję się co będzie jak przybędzie jej więcej koni...Ubezpieczenie trza będzie wykupić..






No i biorąc pod uwagę,że latek coraz więcej trzeba rozsądniej dobierać sprzęty z którymi się jeździ , bo pchanie złomu przez piach jest nieco uciążliwe







I tak na koniec to wszyscy przecież wiedzą że najlepsza jest...





Ostatnio edytowane przez puszek : 06.11.2014 o 13:58
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.11.2014, 13:59   #1118
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,919
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 4 tygodni 1 dzień 20 godz 48 min 50 s
Domyślnie

Puszek, ten filmik o KTMie co nie lubi piasku ani wody powinien dostac pulicera albo innego oskara

W takich momentach mam ochote przeciac wezyk paliwowy, zajarac fajka i odchodzac wyrzucic za siebie peta
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.

Ostatnio edytowane przez fassi : 06.11.2014 o 14:01
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.11.2014, 14:05   #1119
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

:Puszek
A co Ci zostalo z orginalnych czesci (fabrycznych ) i jaki masz prebieg motocykla
Aby bylo w temacie to czemu nowa afri nie wystepuje w szatach HRC
Pozdro
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.11.2014, 14:07   #1120
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
W takich momentach mam ochote przeciac wezyk paliwowy, zajarac fajka i odchodzac wyrzucic za siebie peta
I bardzo duze prawdopodobienstwo ze nic sie nie stanie po za rozlaniem paliwa Za duzo Filmow
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
prawdopodobnie nowa VFR i jej nowa skrzynia rambo Inne tematy 12 19.09.2009 15:32


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.