Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.10.2011, 17:40   #101
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,970
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 42 min 20 s
Domyślnie

Panowie, kilka spraw się już tu miesza.
1. Kolega pytał o sens zmiany sprzeta, z nowego Dl-a na starą*Afrikę, kiedy lubi dzidować po asfaltach i latać po szutrach, dlatego ja mu odradzalem taką zmianę, a jeżeli już to na Lc8 bo i tu i tam będzie lepszy od DL-a i Afriki.
2. w żaden sposób nie chce dyskredytować CZarną piękność, jedne co to dyskutuję nad sensem dyskredytowania innych motocykli.
3. co do zarzutów o najnowsze bajery, kiepskie plastiki, skomplikowaną budowę itd. to chyba KTM jako jedyna firma na rynku bardzo skutecznie opiera się*tym trendom.
bo czym że takim w budowie różni się 950 od Afriki..? 990 po za wtryskiem też nie ma nic specjalnie elektronicznego. żadnego cambusa, nawet ABSu nie masz w Skach i Rkach.
4. poczytajcie sobie bloga którego myku wkleił, Panowie naprawdę, robią Mega trasę i KTMy dają radę, dodatkowo Ci gościowie wcale nie chcą ich zmieniać na nic innego.
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.10.2011, 17:53   #102
kruk


Zarejestrowany: Sep 2011
Posty: 53
Motocykl: v-strom650, drz400e chce ATchyba
kruk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 17 godz 35 min 42 s
Domyślnie

Chlopy zapomnijmy narazie o KTMach AT caly czas slysze ze bezawaryjna ale caly czas tez slysze ze ktos cos musial naprawiac, mozecie(posiadacze) powiedziec mi ile km bezawaryjnie przejechaliscie? bezawaryjnosc w moim DLu wyglada tak ze motocykl jest bezawaryjny ponad 2 lata nim jezdze, 36000km na liczniku i nic jeszcze nawet nie zakaszlalo niesmialo. To jak jest z tymi AT, jak czesto te pompy siadaja itd?

Ostatnio edytowane przez kruk : 22.10.2011 o 17:57
kruk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.10.2011, 17:58   #103
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Nic się nie psuje i wszystko się psuje ale generalnie to się nie psuje... no chyba że się akurat zepsuje


Generalnie im większy wpi erd ol dostaje motocykl tym częściej coś siądzie ale jeżeli uzytkujesz go w normalny sposób i normalnie serwisując to jest bezawaryjny. Nie słyszałem o przypadku gdy normalnie serwisowana i użytkowana afryka się zepsuła.

Inne motocykle a i owszem, nikomu nie ujmując Gdybym miał 20 000zł na motor to bym wziął lc8 a że nie mam to jeżdżę lc8 w starszym wydaniu
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.10.2011, 18:45   #104
kruk


Zarejestrowany: Sep 2011
Posty: 53
Motocykl: v-strom650, drz400e chce ATchyba
kruk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 17 godz 35 min 42 s
Domyślnie

Africa tez widze lata
przewincie do 1:15 chociaz pewnie tu to wszyscy widzieli
http://www.youtube.com/watch?v=xM1wE...eature=related
kruk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.10.2011, 20:15   #105
kulka
 
kulka's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: zarzyca/strzelin
Posty: 1,659
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
kulka jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 10 godz 20 min 43 s
Domyślnie

no , misza , masz racje kolego ale to nic , na ktoryms z for koles dosiadajacy chyba beemwu jakiegoas powiedzial ze moze jechac na ukraine a nawet do rumuniiw gory oszyjiscie ale pod warunkiem ze bedzie mial zapewniony serwis jakby zlapal kapcia bo takie wymienianie oponyczy detki na rowie to druciarstwo
padlem
__________________
BMW r100gs suzuki dr750big
kulka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.10.2011, 20:21   #106
kulka
 
kulka's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: zarzyca/strzelin
Posty: 1,659
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
kulka jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 10 godz 20 min 43 s
Domyślnie

kolego kruk , pisza ci którym sie usrterka w danej chwili przytrafila , ci co jezdza nie pisza ,bo po co?

Po to jest forum ,by czerpac zeń w razie wlasnie takich sytuacji.
Przypuśćmy ze w Polsce lata 10tys. afryk . Kilku .np 10napisze ze ma usterkę . Oblicz sobie procent jaki się psuje w stosunku do tej reszty
Na forum jeepa mamy też dział warsztat i sa tam dziesiątki postow , ale na 6 tysięcy użytkownikow to kropla , w sumie takie same przypadlości nękajace auta nastoletnie . Podobnie jak np. pompa paliwa w afryce
Nie sugeruj sie aż tak opiniami z forum , mowię , kup i ciesz sie z jazdy bo życie Ci ucieka a Ty się zastanawiasz

z pozdrowieniami dla piszacego niżej Myka
__________________
BMW r100gs suzuki dr750big

Ostatnio edytowane przez kulka : 22.10.2011 o 21:05
kulka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.10.2011, 20:39   #107
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,461
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 6 godz 40 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kruk Zobacz post
Chlopy zapomnijmy narazie o KTMach AT caly czas slysze ze bezawaryjna ale caly czas tez slysze ze ktos cos musial naprawiac, mozecie(posiadacze) powiedziec mi ile km bezawaryjnie przejechaliscie? bezawaryjnosc w moim DLu wyglada tak ze motocykl jest bezawaryjny ponad 2 lata nim jezdze, 36000km na liczniku i nic jeszcze nawet nie zakaszlalo niesmialo. To jak jest z tymi AT, jak czesto te pompy siadaja itd?
Ale mnie rozśmieszyleś tym swoim bezawaryjnym przebiegiem 36000km rozumiem że od nowości ?
Wiekszość Afryk ma stoparedziesiąt tyskm a i ponad 200tyskm też się znajdą.
Zgłoś się jak twój DL będzie jeszcze świecie po 20 latach i np 200tyskm.

Pytałeś o pompę w AT, styki wystarczają na ok 80tyskm albo wiecej i to nie jest awaria tylko naturalne zużycie styków ( z przekaźnikiem praktycznie niezniszczalne) . To o jakie siadanie pomp chodzi?
Ragulator , bywa (ale to nie reguła) kłopotliwy jeśli np akumulator jest źle podłączony i nie odbiera nadmiaru prądu lub skorodowane łacza w kostce go nie przewodzą.
Mój ma 20-23 lata i ma się dobrze. To o jakie padanie chodzi?

Swoją zrobiłem 50tyskm z małym hakiem obecnie zbliżam się do 190tyskm przelotu. Póki co nie miałem żadnej awarii bo wymiana np styków pompy nie jest awarią.
Jak widzisz bezawaryjność Afryk nie jest przypadkowa nawet po 20 latach czy 200tyskm przebiegu.
Czekam na lc8 czy DLe w takim wieku wtedy można porównywać co jest bezawaryjne a nie prawie nowe motocykle na "dotarciu" po np 40tyskm z Afrykami o parenaście lat starszymi czy słusznymi przebiegami.

Najważniejsze żeby każdy jeździł na tym co mu sprawia przyjemność a jeśli kogoś stać to nawet z awaryjnego sprzęta będzie zadowolony bo będzie gościem serwisów który usprawni moto.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.10.2011, 20:48   #108
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 14 godz 52 min 39 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kulka Zobacz post
kolego kruk , pisza ci ktorym sie usrterka w danej chwili przytrafila , ci co jezdza nie pisza bo po co

po to jest forum by czerpac zeń wrazie wlasnie takich sytuacji.
przypuscmy ze w poplsce lata 10tys. afryk , kilku .np 10napisze ze ma usterke . oblicz sobie procent jaski sie psuje w stosunku do tej reszty
na forum jeepa mamy tez dzial warsztat i sa tam dziesiatki postow , ale na 6tysiecy uzytkownikow to kropla , w sumie takie same przypadloscui nekajace auta nasto letnie . podobnie jak np pompa paliwa w afryce
niesugweruj sie az tak opiniami z forum , mowie , kup i ciesz sie z jazdy bo zycie ci ucieka a ty sie zastanawiasz
A ja bym chcial przypomniec o poprawnej pisowni.Nie,zebym sie czepial,ale czasami trudno dojsc o co chodzi.
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.10.2011, 21:04   #109
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 13 godz 25 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Ale mnie rozśmieszyleś tym swoim bezawaryjnym przebiegiem 36000km rozumiem że od nowości ?
Wiekszość Afryk ma stoparedziesiąt tyskm a i ponad 200tyskm też się znajdą.
Zgłoś się jak twój DL będzie jeszcze świecie po 20 latach i np 200tyskm.

Pytałeś o pompę w AT, styki wystarczają na ok 80tyskm albo wiecej i to nie jest awaria tylko naturalne zużycie styków ( z przekaźnikiem praktycznie niezniszczalne) . To o jakie siadanie pomp chodzi?
Ragulator , bywa (ale to nie reguła) kłopotliwy jeśli np akumulator jest źle podłączony i nie odbiera nadmiaru prądu lub skorodowane łacza w kostce go nie przewodzą.
Mój ma 20-23 lata i ma się dobrze. To o jakie padanie chodzi?

Swoją zrobiłem 50tyskm z małym hakiem obecnie zbliżam się do 190tyskm przelotu. Póki co nie miałem żadnej awarii bo wymiana np styków pompy nie jest awarią.
Jak widzisz bezawaryjność Afryk nie jest przypadkowa nawet po 20 latach czy 200tyskm przebiegu.
Czekam na lc8 czy DLe w takim wieku wtedy można porównywać co jest bezawaryjne a nie prawie nowe motocykle na "dotarciu" po np 40tyskm z Afrykami o parenaście lat starszymi czy słusznymi przebiegami.

Najważniejsze żeby każdy jeździł na tym co mu sprawia przyjemność a jeśli kogoś stać to nawet z awaryjnego sprzęta będzie zadowolony bo będzie gościem serwisów który usprawni moto.
Pozostaje tylko przytaknąć.
__________________

Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.10.2011, 21:07   #110
kulka
 
kulka's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: zarzyca/strzelin
Posty: 1,659
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
kulka jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 10 godz 20 min 43 s
Domyślnie

piszę po ciemku i staram się szybko by nie wypaść z tematu
jeśli kogoś to razi , przepraszam
Język Polski znam ale mi sie nie chce
__________________
BMW r100gs suzuki dr750big
kulka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Z centralką czy bez? oto jest pytanie Skydiverek Wszystko dla Afryki 21 09.01.2014 17:20
Czy można zamienić silnik rd07 na rd04 joker Silnik, sprzęgło, skrzynia 27 06.10.2011 08:58
Czy można zamienić moduł zapłonowy ? next22 Układ elektryczny i zapłonowy 5 04.02.2010 11:33
AT czy DL650 oto jest pytanie... ARIL Inne tematy 15 22.01.2009 23:45
Pytanie: czy jest jakis zamiennik tripmastera.. JareG Wszystko dla Afryki 2 22.04.2008 16:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.