Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30.06.2024, 02:17   #1
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,984
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 6 godz 56 min 24 s
Domyślnie KOVE 800x - Kupiony! Nie będzie miało łatwego życia.

Jako ze coś tam sobie nagrywamy co wpadnie w ręce.. to przy okazji iż Motacz nabył długo wyczekiwanego Kove, nagraliśmy pierwsze Macanki.. a za miesiąc lub dwa pewnie już będzie z 10 tys w offie..



https://www.youtube.com/watch?v=bXJLNpTzVR0
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.06.2024, 06:41   #2
Gilu
 
Gilu's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Glisne
Posty: 970
Motocykl: RD03
Przebieg: posiada
Gilu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 23 godz 19 min 17 s
Domyślnie

Gratulacje. Proszę nie zwalniać tempa i nie oszczędzać sprzętu tak aby do końca roku był test po 50 tyś terenowych kilometrów. Straty będą nieuniknione więc możemy pomyśleć o zrzucie bo czuję że sporo kierowników ciekaw będzie wyników tego testu.
__________________
Świeć pomimo wszystko
Bierz przykład ze słońca
Ma w dupie,czy kogoś razi
Gilu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.06.2024, 17:30   #3
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 5,045
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 20 godz 3 min 31 s
Domyślnie

Fajnie opowiedziane, obejrzę chętnie kolejny odcinek po przejechanych kilkudziesięciu tysiakach. Z czystej ciekawości bo nie jestem zainteresowany chińskim motocyklem , nawet jakby okazał się bezproblemowy i dobrze jeżdżący. Zaskoczyłeś mnie tą wagą Deserta, patrząc na niego nie widać tych kilogramów .
Kolejny raz utwierdzam się w swoim przekonaniu że XT 600Z Tenere z 1989 roku po 35 latach to nadal top wagowy i frajda z zjazdy.
Zdrowia.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.07.2024, 10:41   #4
gonz
 
gonz's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: DSR
Posty: 54
Motocykl: nie mam AT jeszcze
gonz jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 3 godz 3 min 47 s
Domyślnie

Odbyłem ostatnio jazdę próbną tym motocyklem, więc to żaden test a luźna opinia, głównie odnośnie rzeczy, które nie zostały wspomniane w nagraniu. Jak dla mnie to jest taka mała rakieta. Na asfalcie, po winklach to jedzie (choć na usta ciśnie się inne słowo z****la). Mały agresor, zwinny i lekki i naprawdę niezłym kopem. Jeździłem wersją dotartą, wiec pozwoliłem sobie na odkręcanie. Ale niestety jest dosyć ostry też w terenie. Ma dwa tryby (sport i eco) i jak dla mnie oba są zbyt agresywne w teren. Jak się nie mylę nie ma możliwości ustawienie swojego, więc "popyrkać" tym się nie da. Na szerokich szutrach fajnie się tym zapierdziela, ale w błocie takie zestrojenie silnika by przeszkadzało. Dodatkowo to szarpanie na niskich obrotach, też sugeruje, że to nie dla niego, znaczy się wolna jazda. Ogólnie fajne moto, ale chyba wolałbym tym się bawić na asfalcie niż w terenie ... ale tu pewnie jakieś braki wychodzą.

Ostatnio edytowane przez gonz : 01.07.2024 o 18:06
gonz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2024, 00:57   #5
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,984
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 6 godz 56 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Fajnie opowiedziane, obejrzę chętnie kolejny odcinek po przejechanych kilkudziesięciu tysiakach. Z czystej ciekawości bo nie jestem zainteresowany chińskim motocyklem , nawet jakby okazał się bezproblemowy i dobrze jeżdżący. Zaskoczyłeś mnie tą wagą Deserta, patrząc na niego nie widać tych kilogramów .
Kolejny raz utwierdzam się w swoim przekonaniu że XT 600Z Tenere z 1989 roku po 35 latach to nadal top wagowy i frajda z zjazdy.
Zdrowia.
hehe właśnie nabyłem drugą juz taka xt600z.. lubię .. będzie na enduro krzaki..
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2024, 00:58   #6
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,984
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 6 godz 56 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał gonz Zobacz post
Odbyłem ostatnio jazdę próbną tym motocyklem, więc to żaden test a luźna opinia, głównie odnośnie rzeczy, które nie zostały wspomniane w nagraniu. Jak dla mnie to jest taka mała rakieta. Na asfalcie, po winklach to jedzie (choć na usta ciśnie się inne słowo z****la). Mały agresor, zwinny i lekki i naprawdę niezłym kopem. Jeździłem wersją dotartą, wiec pozwoliłem sobie na odkręcanie. Ale niestety jest dosyć ostry też w terenie. Ma dwa tryby (sport i eco) i jak dla mnie oba są zbyt agresywne w teren. Jak się nie mylę nie ma możliwości ustawienie swojego, więc "popyrkać" tym się nie da. Na szerokich szutrach fajnie się tym zapierdziela, ale w błocie takie zestrojenie silnika by przeszkadzało. Dodatkowo to szarpanie na niskich obrotach, też sugeruje, że to nie dla niego, znaczy się wolna jazda. Ogólnie fajne moto, ale chyba wolałbym tym się bawić na asfalcie niż w terenie ... ale tu pewnie jakieś braki wychodzą.
noo zobaczymy co przyniesie czas..
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2024, 09:10   #7
Lucky Luke
 
Lucky Luke's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 2,840
Motocykl: RD04
Lucky Luke jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 2 dni 13 godz 18 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał gonz Zobacz post
Odbyłem ostatnio jazdę próbną tym motocyklem, więc to żaden test a luźna opinia, głównie odnośnie rzeczy, które nie zostały wspomniane w nagraniu. Jak dla mnie to jest taka mała rakieta. Na asfalcie, po winklach to jedzie (choć na usta ciśnie się inne słowo z****la). Mały agresor, zwinny i lekki i naprawdę niezłym kopem. Jeździłem wersją dotartą, wiec pozwoliłem sobie na odkręcanie. Ale niestety jest dosyć ostry też w terenie. Ma dwa tryby (sport i eco) i jak dla mnie oba są zbyt agresywne w teren. Jak się nie mylę nie ma możliwości ustawienie swojego, więc "popyrkać" tym się nie da. Na szerokich szutrach fajnie się tym zapierdziela, ale w błocie takie zestrojenie silnika by przeszkadzało. Dodatkowo to szarpanie na niskich obrotach, też sugeruje, że to nie dla niego, znaczy się wolna jazda. Ogólnie fajne moto, ale chyba wolałbym tym się bawić na asfalcie niż w terenie ... ale tu pewnie jakieś braki wychodzą.
Zabawne bo ja mam inne odczucia na temat 800X
Niedługo się z Wami podzielę opinią.
__________________
WSK125>XL650V Transalp>XR650R>TE450>DR800big>XR750VAfrica Twin>XR400R>VFR800fi>TE450ie>Bandit1200S
Lucky Luke jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2024, 09:19   #8
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,647
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 dni 6 godz 17 min 22 s
Domyślnie

HGW czemu te niskie obroty takie nerwowe. jak firma nie zniknie za rok dwa jak 90% chinskich efemeryd i bedzie sie rozwijac i zachowywac powaznie w stosunku do klientow to ze zlaczem OBDII i swoim rodowodem z pewnoscia pojawia sie zaraz dziesiatki zmodyfikowanych map i kasowaczy limiterow ekologi czy v-max, oraz nowe programy pracy silnika, a programy takie jak TuneEcu beda to obslugiwac i byc moze uda sie moto zrobic pod siebie. TE bardzo ladnie wspolpracuje z KTM-ami a to przeciez jedna manka. jak sie firma zwinie to zostanie po niej tyle co z Rometa ADV 300, 500, 2700 i innych 'mesjaszy' zgniatajacych po raz n-ty japonczykow na miazge ktory to juz raz...?

p.s. na filmach silniki kove pracuja tak, ze ja bym sie odsunął zeby czyms nie oberwac. w blizniaczych silnikach KTM-a ludzie raportuja o blyskawicznie scierajacych sie walkach rozrzadu.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2024, 09:29   #9
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,828
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 57 min 13 s
Domyślnie

Tu ponoc jest poprawiona głowica w stosunku do nowych 790 ( niby ten sam chiński silnik) .
U mnie 890 nie ma poszarpywania - ale tu zwiększyli masy wirujace i jest to poprawiona konstrukcja w stosunku do 790 ( starej i obecnej)
ps
A propos wałków -ja nie wytrzymałem po tych wszystkich wpisach na forach i sprawdziłem jest super u mnie przy 17 tys km . Luzy też w normie.
A silnik chodzi jak pisze Szynszyl - sieczkarnia. Przebija kazdego ktm jakiego miałem do tej pory pod tym względem
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2024, 12:42   #10
Lucky Luke
 
Lucky Luke's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 2,840
Motocykl: RD04
Lucky Luke jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 2 dni 13 godz 18 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babel Zobacz post
Tu ponoc jest poprawiona głowica w stosunku do nowych 790 ( niby ten sam chiński silnik) .
U mnie 890 nie ma poszarpywania - ale tu zwiększyli masy wirujace i jest to poprawiona konstrukcja w stosunku do 790 ( starej i obecnej)
ps
A propos wałków -ja nie wytrzymałem po tych wszystkich wpisach na forach i sprawdziłem jest super u mnie przy 17 tys km . Luzy też w normie.
A silnik chodzi jak pisze Szynszyl - sieczkarnia. Przebija kazdego ktm jakiego miałem do tej pory pod tym względem
Na pocieszenie napiszę, że kove450 Rally chodzi jeszcze brzydziej
__________________
WSK125>XL650V Transalp>XR650R>TE450>DR800big>XR750VAfrica Twin>XR400R>VFR800fi>TE450ie>Bandit1200S
Lucky Luke jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kove 800 X Super Adventure voxan69 Inne - dyskusja ogólna 157 25.06.2024 09:28
Miało być chłodno, czyli lipiec w Pirenejach jagna Trochę dalej 67 01.02.2024 23:45
X FIGHTERS - a miało byc tak cudnie ;( Babel Inne tematy 12 17.06.2011 22:45


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.