Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.05.2024, 22:53   #941
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,986
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 5 dni 6 godz 48 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dubel Zobacz post
A ja dostałem na email taka informacje i mam zamiar spróbować. Bardzo mnie się te auto podoba Renault Megane Scenic EV
Oświeć mnie co tam piszą, bo norweskiego to ja 'nie kaman', a przepisywać tego ze zdjęcia do translatora mi się nie chce


Cytat:
Napisał Africa Tigg Zobacz post
No szkoda, że ta Renówka jednak taka "tania" nie będzie, ale czekam aż pojawi się w Polsce i zaraz pojadę ją oglądać na żywca.
Ja bym chętnie przytulił tą najtańszą wersję (za te niby 25 tyś. euro) z mniejsza 40kWh baterią (i nawet o mocy 95KM), bo byłaby jak znalazł na zastępstwo Mii, którego leasing kończy się nam 10 sierpnia i kombinujemy co zrobić: oddać go czy wykupić (tylko nie wiemy jeszcze ile za niego mogą 'zaśpiewać' ).
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.05.2024, 10:17   #942
Ronin78
 
Ronin78's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2020
Posty: 1,428
Ronin78 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 5 dni 7 godz 51 min 3 s
Domyślnie

Jaką miałeś wysokość raty za Seata?
Staniesz przed wyborem oddać auto i przestać płacić raty lub wykup jak rozumiem. Trochę trzymają w garści jeśli nie znałeś ceny wykupu podpisując umowę.
Ronin78 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.05.2024, 11:14   #943
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,918
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 tydzień 8 godz 15 min 29 s
Domyślnie

A to się czasem o wycenę przy wykupie się opiera?
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.05.2024, 11:19   #944
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,986
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 5 dni 6 godz 48 min 21 s
Domyślnie

Ronin,

Mii jest w czymś co w PL nazywa się chyba wynajmem (w UK to ma nazwę Personal Contract Hire, czasami nazywane też Personal Leasing - jest też Business Contract Hire czyli Business Leasing).

W naszym wypadku było to 190 GBP/m-c na 24 miesiące (bez wpłaty własnej) przedłużone do 36 miesięcy (minus chyba tysiak, który nam zwrócili jako gest dobrej woli w ramach reklamacji). Czyli za samochód wart w 2021 ok 20 tyś. GBP wydaliśmy w sumie ok. 5900 funtów. Teraz takie roczniki można dostać za ok. 9500 GBP. Czyli jak widać, nie zawsze opłaca się wszystko kupować ('lizink jest zły' )

W wypadku PCH na koniec po prostu zwracasz samochód ale VWFS zazwyczaj oferuje możliwość jego wykupu poprzez swojego kontraktora British Car Auctions. Dostajesz link i samochód jest wyceniany online. Czy zaproponują dobrą cenę wykupu to się okaże, rynek używanych EV u nas miał spory boom ostatnio, więc jest w czym wybierać jakby co. A może znowu weźmiemy coś nowego, jak będzie dobry deal jak na Mii (jest sporo dobrych ofert na EV, bo każdy - poza Teslą i BYD - chce zdobyć 'kredyty ZEV', a norma na ten rok to 22% sprzedanych BEV od każdego producenta).

P.S. Panie Dubel, może takie cuś? Mówią, że to jakby następca e-Niro:

https://elektrowoz.pl/auta/kia-ev3-c...e-odswiezenie/
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.

Ostatnio edytowane przez nabrU : 23.05.2024 o 13:15
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.05.2024, 13:25   #945
Dubel
 
Dubel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Ålesund, N
Posty: 178
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: Rosnacy
Dubel jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 21 godz 6 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał nabrU Zobacz post

P.S. Panie Dubel, może takie cuś? Mówią, że to jakby następca e-Niro:

https://elektrowoz.pl/auta/kia-ev3-c...e-odswiezenie/
Nie , no nie ...

W email napisali ze juz maja testowke na stanie i mozna zamawiac jazdyb probne
__________________
Całego świata nie zmienisz ... Ludzi do miłości nie zmusisz, ani nawet do lubienia ciebie. Zawsze jednak masz wpływ na to , jaki jest ten kawałek świata wokół Ciebie i kto się w nim znajduje.


https://youtu.be/skPjiSzR9n4?si=bnBpO9UVjUZGes_2
Dubel jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.05.2024, 14:37   #946
Ronin78
 
Ronin78's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2020
Posty: 1,428
Ronin78 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 5 dni 7 godz 51 min 3 s
Domyślnie

NabrU czyli płaciłeś im 190 funtów miesięcznie w zamian za auto którym robiłeś 1850km/miesiąc. Licze że na prąd nie wydałeś nic.

Może mam pokrętną logikę, ale jakbym miał odpowiednik benzynowy (Ty jakbyś miał) nawet używany, ale swój - to miałbyś aż nadto na paliwo licząc że taki brzdąc więcej jak 6l/100km nie weźmie (jeszcze na wymiany olejowe by zostało) mając do dyspozycji te 190 funtów/miesiąc. I co najważniejsze:
- wydając te same pieniądze na podróż nie straciłbyś po 3 latach auta. Taka sobie ta oferta. Wysoka cena jak za "święty spokój", mnie by nie było mentalnie stać na taką sytuację.
Ronin78 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.05.2024, 14:41   #947
krakus
 
krakus's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Sulejówek
Posty: 1,009
Motocykl: Fiddle
krakus jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 1 tydzień 2 dni 15 godz 48 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ronin78 Zobacz post
NabrU czyli płaciłeś im 190 funtów miesięcznie w zamian za auto którym robiłeś 1850km/miesiąc. Licze że na prąd nie wydałeś nic.

Może mam pokrętną logikę, ale jakbym miał odpowiednik benzynowy (Ty jakbyś miał) nawet używany, ale swój - to miałbyś aż nadto na paliwo licząc że taki brzdąc więcej jak 6l/100km nie weźmie (jeszcze na wymiany olejowe by zostało) mając do dyspozycji te 190 funtów/miesiąc. I co najważniejsze:
- wydając te same pieniądze na podróż nie straciłbyś po 3 latach auta. Taka sobie ta oferta. Wysoka cena jak za "święty spokój", mnie by nie było mentalnie stać na taką sytuację.
Tylko, że dostał nowe auto na 3 lata. Jakby kupił to samo auto, utrata wartości przewyższyłaby koszt 3 letni wynajmu.
Weź pod uwagę, że możesz wziąć w wynajem również używane auto i koszt miesięczny będziesz miał mniejszy. Porównujmy jabłka do jabłek.
A punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia. Ja osobiście też nie wydałbym tyle na auto drugie w rodzinie, ale nie o tym dyskusja.
krakus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.05.2024, 14:46   #948
Ronin78
 
Ronin78's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2020
Posty: 1,428
Ronin78 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 5 dni 7 godz 51 min 3 s
Domyślnie

Napisałem że wysoka cena za święty spokój (czyli nowe auto). Ciekawią mnie te nowoczesne zagrywki bankowo finansowe w tamtym cywilizowanym świecie. Patrzę z boku i oceniam że nie takie super te oferty.

7 letni Mii 1.0 z 2015 kosztuje u nas 20, jakby go kupić trzy lata wstecz to by nie stracił nic na wartości bo auta przez ten czas umocniły swoje ceny.

Moja T4 w tamtym okresie kupiona podobnie i sprzedana podniosła się o 35% wartości. Z poziomu 30k na przeszło 40k.
Ronin78 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.05.2024, 14:46   #949
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,511
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 1 dzień 9 godz 23 min 28 s
Domyślnie

Ron jak mogłeś
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.05.2024, 14:50   #950
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,986
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 5 dni 6 godz 48 min 21 s
Domyślnie

Podaj przykładowy samochód, który masz na myśli dla mojej żony powyżej, wtedy wytłumaczę Ci mój tok myślenia.
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
UAZ - wszystko na temat RysiekO 4x4 87 12.10.2020 23:16
Na XRV przez Słowację, Węgry, TET Serbia, TET BiH i przez Chorwację. RonDell Umawianie i propozycje wyjazdów 39 18.10.2019 16:00
Wszystko dla afrykańczyka stopa-uć Wszystko dla Afrykańczyka 5 08.04.2012 23:33
Wszystko o D.I.D. Dubel Rama, zawieszenia, napęd 0 07.05.2010 20:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.