Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Mała Afryka - CRF 250/300 Rally i L > Dział ogólny

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.06.2021, 10:26   #1
Horizon
 
Horizon's Avatar


Zarejestrowany: May 2021
Posty: 285
Motocykl: GG ES700
Horizon jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 2 godz 35 min 53 s
Domyślnie

Ktoś wrzucił na grupę ten film bo wywiązała się dyskusja dlaczego Yamaha ma 31 hp a Honda "tylko" 27. Ciężko raczej pokazać różnice inaczej niż 0-100 bo w terenie przy takich zabawkach odczucia będą co najwyżej subiektywne.
Wyższy moment w Hondzie i do tego sporo niżej dostępny pozwala przypuszczać, że w terenie jednak też jest lepiej. Nie wiem nie siedziałem na Yamaha więc mogę jedynie przypuszczać i dzielić się takimi porównaniami. Rozmawiałem z jedną osoba, która posiada CRF300L i KLX250. KLX ma ramę "bardziej enduro" do tego lepsze parametry, ale na KLX sadza dziewczynę, a sam jeździ Hondą.bo jak mówi w terenie KLX sobie gorzej radzi.
Horizon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.06.2021, 12:43   #2
_-aska-_
 
_-aska-_'s Avatar


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Warszawa
Posty: 442
Motocykl: Yamaha Radian&WR250F
_-aska-_ jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 10 godz 52 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Horizon Zobacz post
Rozmawiałem z jedną osoba, która posiada CRF300L i KLX250. KLX ma ramę "bardziej enduro" do tego lepsze parametry, ale na KLX sadza dziewczynę, a sam jeździ Hondą.bo jak mówi w terenie KLX sobie gorzej radzi.
Prawdopodobnie mamy wspólnych znajomych Swoją drogą czy to nie ciekawe, że dziewczynę sadza na motocykl, który gorzej sobie radzi w terenie? Bycie dżentelmenem widocznie już wyszło z mody ;]

Cytat:
Napisał Dandi Zobacz post
Dobra Panowie, żeby rozluźnić atmosferę zadam lamerskie pytanie. Poleci ktoś jakiś stojak serwisowy pod CRFkę? Nie mam doświadczenia z tym akcesorium, bo moje poprzednie motocykle miały stopkę centralną. Z góry dziękuję za wyrozumiałość
My WR250f stawiamy na starej plastikowej skrzyni po coca-coli Chyba nawet Świniak się na niej utrzymał jeśli dobrze pamiętam.
_-aska-_ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.06.2021, 19:29   #3
Prince
 
Prince's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Posty: 1,329
Motocykl: xtz660 Ténére/XR650R
Prince jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 6 godz 28 min 57 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Horizon Zobacz post
Rozmawiałem z jedną osoba, która posiada CRF300L i KLX250. KLX ma ramę "bardziej enduro" do tego lepsze parametry, ale na KLX sadza dziewczynę, a sam jeździ Hondą.bo jak mówi w terenie KLX sobie gorzej radzi.
Jechałem KLXem Ani i w sumie fajne komponenty tylko czułem sie trochę jak na odkurzaczu. Szukałem i nie odnalazłem tam żadnej opcji "zaszalej". Dla kogoś z wagą do 60kg i średniego wzrostu w podróż typu TET bez wygłupów, bez wyprzedzania pojazdów silnikowych. Motorek niesłychanie przewidywalny, dozowany, precyzyjnie sie prowadzący i tani. Naprawdę doceniam. Trochę podobnie mieliśmy klika lat temu z testówką CRF250L. Nie drogo, komponenty kuszące, cena dobra i pojechaliśmy przymierzać do niej Asię. Błąd bo zsiadłem z XR i odpaliłem CRF. To nie mogło sie udać. Lekkie nie jest "aniuja" nie jedzie. Teraz do tej hondy mam luźniejsze podjecie i jakby bardziej doceniam, że jednak ma swoje inne walory.

W WR-R kusi waga i zawias. I aby była jakaś reakcja na gaz. A w jakim zakresie nie wiem- bo obrotomierza szukam tylko przy ustawianiu jałowych. Ale przyznam ze WR-R jeszcze nie jechałem. Obiecuje odszczekać jak nie podjedzie.

Cytat:
Nie wiem co wpisujesz, żeby wyszukać tyle sztuk na OLX. Oprócz supermoto mi znajduje 5 sztuk.
Ot wklepuję w totala CRF 250 i później z czterech stron wyników wywalam wszystko na aluminiowej ramie.

Podnośnik który nie opada:

cloca cola.jpg



Mam tez taki masywny na kółach hydrauliczny. Tylko po co to?

Ostatnio edytowane przez Prince : 03.07.2021 o 13:09
Prince jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.06.2021, 09:48   #4
krzysiek_rybak


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Kąty
Posty: 18
Motocykl: nie mam AT jeszcze
krzysiek_rybak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 13 godz 30 min 5 s
Domyślnie

Koledzy zamowilem nowa crf 300l miala byc do odbioru w polowie czerwca lecz przesuneli dostawe na sierpien. Ma ktos moze podobny problem?
krzysiek_rybak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
2021 CRF250L & CRF250 Rally Danny Dział ogólny 53 20.11.2021 16:47
XXVI WiR Rally 2021 dalej zwany podlasiakiem sluza Imprezy forum AT i zloty ogólne 205 20.11.2021 06:34
XXVI WiR Rally 2021 - koszulki jendrus Imprezy forum AT i zloty ogólne 65 27.10.2021 07:26
Endurorally 2021 Onufry22 Dział Producentów i Dostawców 91 16.09.2021 12:36
Honda crf 250 Rally Twardsza tylna sprężyna amortyzatora Viruus Warsztat 8 11.12.2019 13:56


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.