Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 03.07.2022, 19:46   #31
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,927
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 14 godz 36 min 11 s
Domyślnie

No i po jeździe Bornem.

Był to srebrna wersja V3 (czyli najwyższa) o mocy 204KM (czyli bez e-boost) z baterią 58kWh



Jeżdżąc obecnie ID.3 dostałem kluczyki bez tłumaczenia co i co bo to zasadniczo ten sam samochód.

W porównaniu do 19" alusów w moim ID, 20" w Born nie powodowały jakiejś twardszej jazdy. Ale też nie miałem odczucia aby trzymały lepiej w zakrętach. Tak więc 19" to dla mnie wystarczający kompromis miedzy wygodą, wyglądem i potencjalną ceną opon.

Wersja V3 ma elektrycznie regulowane fotele w standardzie z masażem. Problem w tym, że bez pamięci foteli. Trochę minus jak używa taki samochód kilka osób. Ale masaż pleców fajna sprawa (miał chyba 2 poziomy).

Ekran środkowy to teraz 12" (ID.3 ma 10" ekran) i poza tym że 'lejałt' jest inny niż w VW dość szybko się w nim odnalazłem. Dodatkowo sterowanie opcjami klimy, profili czy asystentów, kóre w ID. jest na dole ekranu w postaci przycisków dotykowych zostało przeniesione na ekran jako dodatkowe menu. Wyświetlacz przed kierowcą niby taki sam, ale prezentuje jakby więcej info niż w ID.3



Samochód miał ciutkę więcej niż 4000 mil przebiegu i zużycie średnie pokazywał jako 3.4 mile/ kWh czyli po Waszemu jakieś 18kWh/100km. Jest to mniej więcej to co pokazuje mi mój ID.3 (mam ciutkę lepsze wyniki) więc zaskoczenia nie ma.



Wersje V2 i V3 w UK mają HUD w standardzie więc to było coś poza stylistyką co uważałem za dodatkowy przydatny gadżet. I o ile rzeczywiście prezentuje on sporo informacji, to miałem wrażenie że jest jakby nie w osi po środku (tylko ciut z prawej) i powodował czasami u mnie dziwne uczucie jakby mdłości... Można co prawda dokonać regulacji pozycji HUD ale tylko na wysokość (góre/dół) albo przechylenie. Pozycji lewo / prawo nie da się chyba ustawić.





Jeden z minusów kształtu tyłu Born jest przeniesienie kamery cofania spod znaczka na klapie tylnej (jak w ID.3) na rejon tablicy rejestracyjnej. Niestety ogranicza to pole widzenia kamery cofania w Born. W ID.3 można praktycznie widzieć (cały tył z otoczeniem szczególnie w opcji szerokokątnej) niestety w Born już tak dobrze nie jest.

Z minusow Borna to brak nawet w opcji fantastycznych matrycowych LEDów. Następny minus to brak możliwości zamówienia haka (podobno z powodu kształtu zderzaka).

Wnętrze Borna pozbyło się wstawek z 'piano black' które są trudne do utrzymania w czystości i to jest dla mnie spory plus. Niestety jest też ciutkę masywny tunel ze schowkami miedzy siedzeniami z przodu. Mimo, że masywny nie oferuje jakby więcej miejsca na schowki niż w ID.3

Tak Born prezentuje się obok mojego ID.3. Dla mnie jest wyraźnie ładniejszy z przodu niż ID.3, tył: sam nie wiem...





Potencjalnie tak by wyglądał na podjeździe gdybym się zdecydował na zmianę ID.3 na Born, choć kolorystyka oferty mi się niespecjalnie widzi. Byłby to zapewne zwykły szary lub biały.



Niestety w UK zniesiono już dopłaty do EV a ponieważ to nowość to Seat nie ma żadnych upustów, bo Borny schodzą jak ciepłe bułeczki. Podobno mają także priorytet produkcji nad ID.3 więc czas oczekiwania na nowy to ok 6 miesięcy, gdy na ID.3 trzeba czekać 12-18 miesięcy
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
UAZ - wszystko na temat RysiekO 4x4 87 12.10.2020 23:16
Na XRV przez Słowację, Węgry, TET Serbia, TET BiH i przez Chorwację. RonDell Umawianie i propozycje wyjazdów 39 18.10.2019 16:00
Wszystko dla afrykańczyka stopa-uć Wszystko dla Afrykańczyka 5 08.04.2012 23:33
Wszystko o D.I.D. Dubel Rama, zawieszenia, napęd 0 07.05.2010 20:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.