Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afryki

Wszystko dla Afryki Wszystkie nieoryginalne rozwiązania, które można zapakować do Twojego motocykla. Gmole, stelaże, kufry, sakwy, bagażniki, uchwyty, kanapy, modyfikacje zawieszeń, kierownic, gniazdka, GPSy, dynojety, bagstery i inne scottoilery...

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 24.10.2008, 16:38   #1
samul
 
samul's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,420
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43k+
samul jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 godz 22 min 21 s
Domyślnie Wyzsza szyba od... GSa

Czolem,
przypomnialo mi sie, ze chwalilem sie pomyslem zaadaptowania szyby o beemwicy do Africy. Dokladnie to od R 1150 GS. Dlatego, ze jest duza, dosc wysoka i ksztaltem podobna afrycznej.


Grubsza jest tak jakby o polowe, poliweglanowa, przezroczysta, ma na gorze wywijas,


a na dodatek jest czesto dostepna uzywana za tanie pieniadze. Dostepnosc bierze sie z sklonnosci boksernistow do upiekszania swoich rumakow szybami touratecha oraz sklonnosci samych szyb do pekania w miejscu mocowania, co mi akurat nie szkodzi, bo to w czesci, ktora obcinam.



Na zdjeciach jest wersja pierwsza, na ktorej cwicze. Raz lepiej, raz gorzej. W zapasie mam druga szybe, z ktorej powstanie wersja docelowa




Szybe testowalem do 140km/h i moge potwierdzic, ze swietnie zbiera muchy. W pozycji "na zbiorniku" struga powietrza trafia w gore kasku, nieco powyzej szybki. W pozycji "goldwing" przelatuje gora. Aha, wzrost 185cm.

A teraz minusy: po pierwsze: jako, ze jest duza, bardziej czuc opor powietrza i uderzenia wiatru z boku, po drugie: powietrze oplywajace ja po bokach pomiedzy nia, a "oslonami na rece", tworzac wartki strumien . Nie zeby dostac wlasna graba po gebie, ale glupio jakos.
Ten drugi problem mam nadzieje rozwiazac odginajac na goraco dolne konce szyby, zamiast je obcinac. Zobaczymy.

Nastepny etap: kufer od GSa! I tu mam zgryz: jak podlaczyc plyte od kufra Vario do bagaznika ? Jakas plyta posrednia? Moze system Wasilczuka-Bonjoura?





Etap trzeci: kanapa od GSa! Tyle wiem, ze jest wygodna i, ze jest w dwoch kawalkach .

Wszystkie sugestie mile widziane

Pozdrawiam,
samul

Ostatnio edytowane przez samul : 24.10.2008 o 17:14
samul jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
wyższa owiewka do drz everybike Inne - dyskusja ogólna 11 22.02.2015 09:58
szyba - MGG czy MRA? agl123 Wszystko dla Afryki 7 04.06.2010 20:48


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.