Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > KTM

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary Dzisiaj, 11:00   #1
szynszyll
 
szynszyll's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 8,266
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 18 godz 3 min 32 s
Domyślnie KTM990 nie wysprzegla

yo!

pacjent: KTM 990 SMT 2011
objawy: nie wysprzegla w pelni po wcisnieciu klamki. ciagnie na jedynce, biegi wchodza z hukiem i oporami. pompa i wysprzeglik ( akcesoryjny Oberon) 100% sprawne, odpowietrzone i szczelne. olej lany od kilku sezonow ten sam ( Motul 7100 10W40).
zaczelo sie nagle 400 km po duzym serwisie zawierajacym wymiane plynu w pompie Magura ( mineralna).
bede zrzucal prawy dekiel jak mi sie zwolni podnosnik i zobacze co w srodku.
czego szukac? wyzabkowany kosz sprzeglowy? cos z pretem wycisku? sa jakies typowe uszkodzenia ukladu sprzegla w 990? dzieki za uwagi - nie bylo mnie jeszcze w tym rejonie.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 12:49   #2
chomik
Administrator
 
chomik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Bałtyk
Posty: 3,832
Motocykl: RD03 2xRD07a
Przebieg: 666
chomik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 6 godz 31 min 33 s
Domyślnie

Może do Pekaesa zadzwoń, on umie KTM.
__________________
www.motopodroze.pl
chomik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 12:53   #3
szynszyll
 
szynszyll's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 8,266
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 18 godz 3 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał chomik Zobacz post
Może do Pekaesa zadzwoń, on umie KTM.
śledztwo trwa. zbieram informacje zanim sie za to zabiore a z Piotrkiem jak zawsze chetnie porozmawiam. motong ma juz 90 tys km nalotu i w roznych podzespolach zaczynaja sie czary ( elektryka, zawias, wysprzeglik...) i teraz to go wlasciwie unieruchomilo.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 13:59   #4
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 6,110
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 11 miesiące 1 dzień 19 godz 7 min 8 s
Domyślnie

Sprawdź czy pręt wycisku na końcach nie jest wyrobiony.
Moja 950 tak ciągnęła ale na motulu 300v
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 14:19   #5
lukasz_vip
 
lukasz_vip's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Lubliniec
Posty: 2,540
Motocykl: KTM LC8 950 SUPER ENDURO R
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 1 dzień 21 godz 29 min 0
Domyślnie

Raczej nie spotkałem się z takim objawem w 950/990, który bo można uznać za ten typ tak ma. Sprawdzić klasycznie: wysprzęglik, popychacz, wyząbkowany kosz, czyli to co się sprawdza jak sprzęgło ciągnie. 2011 to już poprawiony popychacz czyli stalowy. Za zębatką jest dysza, którą należy czyścić, bo ona od strony zębatki poprzez własnie popychacz smaruje koszt sprzęgłowy i tarczki.
Ogólnie KTM z Motulem się nie lubią bo potrafią kleić sprzęgło.
lukasz_vip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 14:36   #6
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock ale chętnie na Śląsk bym wrócił
Posty: 5,801
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 2 miesiące 10 godz 1 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał lukasz_vip Zobacz post
Raczej nie spotkałem się z takim objawem w 950/990, który bo można uznać za ten typ tak ma. Sprawdzić klasycznie: wysprzęglik, popychacz, wyząbkowany kosz, czyli to co się sprawdza jak sprzęgło ciągnie. 2011 to już poprawiony popychacz czyli stalowy. Za zębatką jest dysza, którą należy czyścić, bo ona od strony zębatki poprzez własnie popychacz smaruje koszt sprzęgłowy i tarczki.
Ogólnie KTM z Motulem się nie lubią bo potrafią kleić sprzęgło.
Specem od KTM nie jestem, ale wielokrotnie zauważyłem, że to najlepiej jeździ na motorexie. Szczególnie to wyczuwałem w moim LC4 640.
__________________
Ramires

...okręt mój płynie dalej... gdzieś tam...
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 14:41   #7
szynszyll
 
szynszyll's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 8,266
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 18 godz 3 min 32 s
Domyślnie

wiem, ze dla wielu Motul to zlo wcielone ale motocykl jezdzi na nim od ~50 tys km. zaczne od znalezienia tej dyszy, o ktorej wspominacie. najpierw jednak trzeba zrobic lagi bo sie chlopak dodatkowo 'posikał'
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_20260623_152419.jpg (542.1 KB, 2 wyświetleń)
__________________
buziaki

Ostatnio edytowane przez szynszyll : Dzisiaj o 15:25
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.