Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Ciuch Afrykańczyka

Ciuch Afrykańczyka spodnie, kurtki, rękawiczki, kombinezony, bluzy enduro, itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17.07.2024, 21:01   #1
Zenek


Zarejestrowany: Jul 2024
Miasto: Suwałki
Posty: 7
Motocykl: RD04
Przebieg: Rosnący
Zenek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 15 min 57 s
Post Zbroja czy kurtka ADV

Cześć wszystkim,

Od niedawna stałem się posiadaczem wymarzonej RD04. Mam wcześniejsze doświadczenie jedynie z motocyklami typu yz250 exc300 czy crf450, na których raczej dalekie trasy nie wchodziły w grę tylko kręcenie się w okół komina bądź na torze. Podczas zakupu Afryki stwierdziłem, że wracam nią na kołach 600km bo albo mi się to spodoba albo ją od razu sprzedam 😅. Niestety padło, że jej nie sprzedam bo mi się to spodobało i teraz muszę znaleźć jakieś ciuchy bo wszystko co mam to typowe do MX. Czytając różne tematy na tym forum i nie tylko doszedłem do wniosku że kurtki typu 3w1 za krocie są do niczego bo mając być do wszystkiego. I lepiej jest kupić przewiewna kurtkę i do tego jakiś Polar i cienka nieprzemakalna warstwę. Ale tutaj rodzi się moje pytanie co w takim razie wybrać. Kurtkę typu ADV czy do zbroi którą mam kurtkę enduro a może złoty środek to zbroja i kurtka adv z której można wyjąć ochraniacze. Co wy najbardziej preferujecie i w czym jeździcie? Jeżeli chodzi o dolną część garderoby to chciałbym kupić trochę luźniejsze buty może również Forma bo obecne które mam są dobre ale pancerne i przy trasach typu 500/600km mogą mocno męczyć w pewnym momencie. I chciałbym kupić jakieś spodnie które nadawały by się żeby pomieścić pod spodem ortezy, ciężko było by mi się z nimi rozstać a co by nie było to dość ciężkie motocykle i nogi jednak trochę są narażone. Dodam jeszcze że planuję raczej wycieczki szutrami lasami i innymi miejscami bardziej widokowymi niż drogą ekspresowa ale jednak nie da się zlikwidować w 100% asfaltów. Z jednej strony nasłuchałem się że zbroją mx nie chroni w żaden sposób przed szlifem a z drugiej strony że nic tak podczas upadku czy wypadku nie chroni jak zbroja. Prawdę mówiąc już głupieje trochę jeżeli chodzi o wybór ciuchów dla tego zwracam się z prośbą do Was abyście mi doradzili jak znaleźć złoty środek nie wydać milionów a czuć się komfortowo i jednocześnie bezpiecznie na każdą pogodę bo planuje też większe wycieczki. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.
Zenek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.07.2024, 21:12   #2
huncwot
 
huncwot's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2022
Miasto: nie śpi
Posty: 36
Motocykl: XL600V
Przebieg: rośnie
huncwot jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 6 godz 15 min 51 s
Domyślnie

https://www.africatwin.com.pl/showthread.php?t=69
huncwot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.07.2024, 08:39   #3
CzarnyEZG
 
CzarnyEZG's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2013
Posty: 2,615
Motocykl: RD04
CzarnyEZG jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 5 dni 16 godz 32 min 18 s
Domyślnie

Jeden znaczki zbiera, a drugi lubi jak mu nogi śmierdzą.

Jeździj w tym co masz i po każdej przejażdżce analizuj czego zabrakło, a czego było za dużo i tak dojdziesz do jakiegoś własnego kompromisu.

Swoją drogą ja jeżdżę w skórzanych spodniach z wysokim stanem i wąskimi nogawkami, które wpuszczam w endurowe buty a na kolana zakładam endurowe ochraniacze (ori protektory w spodniach zostały tylko na biodrach.

Na górze mam zbroję enduro a na nią jak chłodniej zakładam skórzaną kurtkę bez protektorów (taką, co czasami fantazyjnie zapinam jak ramoneskę)

Czarnuchy, wiem, że wielu z nas jeździ równie oryginalnie poubieranych (to nie forum GSa ) poopisujcie swoje typy
__________________
www.kolejnydzienmija.pl

2014: Żatki Bolek na promie kosmicznym
2015: Veni Vidi Wypici
2016: Muflon na latającym gobelinie
2017: Garbaty Jednorożec
2018: Czarny Jaszczomp
2019: Rodzina 50ccm plus
2020: Żółwik Tuptuś
2021: Chiński Syndrom
2022: Nie lubię zapierdalać
2023: Statek bezpieczny jest w porcie,
ale nie od tego są statki
2024: Uwaga bo ja fruwam
CzarnyEZG jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.07.2024, 08:47   #4
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,411
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 11 godz 26 min 52 s
Domyślnie

Enduro to wiadomo, max na lekko i przewiewnie, buzer cet.
Jak jeżdżę moim motocyklem szosowym to zbroja i koszulka, jak zimniej na zbroje polarek i cerata lub kurtka enduro (bez ochraniaczy - uważam, ze stabilniej na ciele leży zbroja).
Spodnie mam na szosę z ochraniaczami, na buty, lekkie turystyczne (STR)
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.07.2024, 08:53   #5
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock ale chętnie na Śląsk bym wrócił
Posty: 4,771
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 3 godz 32 min 27 s
Domyślnie

Był czas, że miałem Koertę Acerbisa, najpierw na siatce a potem bez. Różnic poza smrodem oraz z czasem prującą się siatką nie zauważyłem.

Prawie zawsze jak na enduro latałem to w ten czy inny sposób miałem zbroję.

ps. Fizyki nie oszukasz, uderzenie musisz przyjąć jeśli polecisz, ale chodzi o to, abyś jak najmniej miał fizycznie kontaktu z glebą abyś nie był "zdrapką".
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.07.2024, 16:38   #6
Zenek


Zarejestrowany: Jul 2024
Miasto: Suwałki
Posty: 7
Motocykl: RD04
Przebieg: Rosnący
Zenek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 15 min 57 s
Domyślnie

Wiadom każdy ma swój ulubiony typ ale chcę zasięgnąć opinii od osób które już trochę w turystyce przejeździły. Nie chciałbym wydać kilku tysięcy i stwierdzić po tysiącu km że to jednak kompletnie nie to. A sugestie ludzi z doświadczeniem to moim zdaniem dobry sposób na wyciągnięcie wstępnych wniosków. Właśnie jak to jest z tym szlifem na zdrapkę. Spotkałem się kilka razy z opinią że zbroją plus kurtka enduro nie chroni kompletnie przed szlifem na asfalcie musi być jakaś skóra albo dobra kurtka ADV którą chroni przed szlifami bo się nie przetrze tak jak kurtka do enduro. To bujda na resorach którą ktoś powtarza czy faktycznie tak jest? Nie miałem nigdy szlifa prawdę mówiąc na asfalcie powyżej 30/40km/h więc ciężko mi porównać jak by się zbroja zachowała przy wyższych prędkościach.
Zenek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.07.2024, 17:31   #7
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,175
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 5 dni 19 godz 36 min 56 s
Domyślnie

Jeśli chodzi o turystykę...
Do 60-70 km/h każda kurtka i spodnie tekstylne z ochraniaczami znanej firmy, nawet te za kilka stówek będzie dobra. Te drogie mają bajery i nic poza tym. Na deszcz kup zakładaną na kurtkę i spodnie ceratę Oxforda lub podobną, a w chłodniejsze dni zabezpieczy ona też przed przewianiem i zimnem - niestety nie oddycha, ale jest ciepło i nie zmokniesz, za to kosztuje ze dwie stówki i zwiniesz to w malutki pakuneczek. Pod ceratą możesz się trochę spocić, ale rozwiązaniem jest bielizna termoaktywna - tu warto kupić taką z wyższej półki.

Do większych prędkości musiałbyś zainwestować w horrendalnie drogie i niewygodne do turystyki kostiumy zawodników MotoGP lub żużlowców ze skóry lub kevlaru... Szkoda gadać.

Tym sposobem za kilkanaście stówek masz coś na start. Pojeździsz, zobaczysz o co biega, i za kilka lat kupisz to samo lub ciut droższe.
LWG!
__________________
Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Ostatnio edytowane przez MrWaski : 19.07.2024 o 07:03
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.07.2024, 21:30   #8
Zenek


Zarejestrowany: Jul 2024
Miasto: Suwałki
Posty: 7
Motocykl: RD04
Przebieg: Rosnący
Zenek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 15 min 57 s
Domyślnie

Jeżeli chodzi o zbroje to mam Leatt 6.5 czyli poprostu cebulka ze zbroją i odradzacie iść w kierunku kurtek ADV z ochraniaczami?
Zenek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.07.2024, 06:56   #9
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,175
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 5 dni 19 godz 36 min 56 s
Domyślnie

Pod pojęciem zbroja, od zawsze tak nazywałem kurtkę tekstylną z wsuwanymi ochraniaczami... a tu widzę, że to całkiem co innego.
Sorki za mój brak precyzji w nazewnictwie.
Już edytuję.

Do turystyki, IMO, tylko ubrania tekstylne.
__________________
Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Tags
zbroja czy adv


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zbroja + buzer.. ? Olek Ciuch Afrykańczyka 116 11.04.2019 18:54
ZBROJA XL Potrzebna krystek Archiwum 9 17.07.2009 18:34


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.