Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21.06.2024, 23:40   #1
chrusja


Zarejestrowany: Jul 2016
Miasto: Dubiecko
Posty: 37
Motocykl: nie mam AT jeszcze
chrusja jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 12 godz 10 min 31 s
Domyślnie Auto typu berlingo, kangoo

Wiem, że temat totalnie niemotocyklowy.... Mojemu synowi padła toyota corolla z przebiegiem ponad 400 tyś. Chce kupić coś jak w temacie berlingo, kangoo lub inne . Nie mam w tym temacie wiedzy i doświadczenia dlatego proszę o podpowiedzi znawców tematu, co kupić, na co zwrócić uwagę... Budżet 15 +/ _ tyś monet .. no i albo w gazie, albo do wrzucenia gazu..
chrusja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.06.2024, 00:10   #2
garbaty


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: P-ń
Posty: 512
Motocykl: nie mam AT jeszcze
garbaty jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 12 godz 24 min 10 s
Domyślnie

z tych francuzów 1.6 16V benzyna do gazu lub 1.9d. pancerniki.
garbaty jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.06.2024, 06:14   #3
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,987
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 8 godz 2 min 26 s
Domyślnie

Jest tak opinia/zasada jak kto woli, że jeśli benzyna to Renault a diesel to Citroen. Ja ze swoje strony mogę polecić 1.6 benzynę, przejechałem kiedyś kongoo 300 tysiaków na gazie bez awarii, wyłącznie eksploatacja. Od jakiegoś czasu powróciłem do kangoo z silnikiem 1.6 16 V ponieważ nie gniją i zjadają 7/8 litra gazu przy normalnej jeździe, 10 na autostradzie przy 140, oraz z 11/12 jak ciągniesz przyczepę. Mają kilka przypadłości, ale które nie mają ? Można je nie wielkim kosztem rozwiązać, co jest zaletą tego auta a są to poduszki silnika, i półosie, po za tym lać dobry olej i jeździć . Auto jest wygodne, pojemne, wchodzą dwa rowery i sporo gratów. I nie podatne na kradzieże by wygląda jak kibel .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.06.2024, 13:23   #4
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,646
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 13 godz 4 min 36 s
Domyślnie

Za 15 k zł to szukaj Kangoo z końca pierwszej serii produkcji, tj. roczniki 2004-2007. Silnik tylko 1.6 16V 95 KM. Chyba, że typowo do miasta na dojazdy, to 1.2 16V 75 KM.
Tzw. poliftowe miały już ciut lepszą blachę a za to prostą mechanikę i tanie części zamienne.Niektórzy marudzą na tylną belkę skrętną, ale ona umiera tylko w autach używanych na budowie, kiedy na pakę się wrzuca pół tony pustaków i jeździ po dziurach. W normalnej eksploatacji ta belka jest trwalsza od "zwykłego" zawieszenia. Ja przy 230 tyś km wymieniałem tylko amory, a reszta była zdrowa.
Wiem, że na olx jest sporo ofert aut młodszych za te 15 tysi, ale to będą trupy z dziurawymi progami- zwłaszcza w belingo/partnej i doblo z roczników przed 2010 rokiem. W tych modelach jest tak, że jak ktoś dba, to blacha jest zdrowa, ale większość tego typu aut służy do pracy i nikt sobie głowy nie zawraca konserwacją. Dlatego przy ograniczonym budżecie wybór się ogranicza do kangoo, chyba, że się ma szczęście i trafi berlingo/partnera ze zdrową blachą.
Ten kangur ze zdjęcia miał 270 tyś km jak go sprzedawałem, a nie był dbany i chuchany. Woził wszystko i wszędzie. Teraz mam model 2008 i już nie jest tak pancerny. Kangoo II jest większe i ma sporo gadżetów jak składane przednie siedzenie, rozkładane relingi itp, ale serwisowo już bardziej upierdliwe i więcej różnej niepotrzebnej elektroniki. No coś za coś- nie da się kupić w miarę = nowego auta bez tych zbędnych elektro-pierdół
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 20240416_191352.jpg (266.9 KB, 16 wyświetleń)
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.06.2024, 23:16   #5
chrusja


Zarejestrowany: Jul 2016
Miasto: Dubiecko
Posty: 37
Motocykl: nie mam AT jeszcze
chrusja jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 12 godz 10 min 31 s
Domyślnie

Dziękuję bardzo za podpowiedzi i cenne informacje.
chrusja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.06.2024, 22:37   #6
JaTomek


Zarejestrowany: Jun 2017
Posty: 619
Motocykl: ...............
JaTomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 2 godz 46 min 11 s
Domyślnie

Wiele lat temu miałem kangoo I z silnikiem 1,4 8V. Samochód nie do zabicia. Jak sprzedawałem zero rdzy. Silnik trochę łykał oleju ale do przyjęcia bo ok. litra od wymiany do wymiany. W mieście tym się całkiem dobrze jeździło. W trasie generalnie też ale w 4 osoby z bagażami ciężko było wyprzedzać.
Specjalnie szukałem silnika 1,4 8V bo wtedy nasłuchałem się, że w 16V przegrzewają się i padają cewki od świec a autem żona miała wozić dzieciątko z wózkiem. Do bagażnika wchodzi gondola bez składania.
JaTomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.06.2024, 09:36   #7
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,646
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 13 godz 4 min 36 s
Domyślnie

Cewki faktycznie czasem padają, ale nowa kosztuje coś ok. 150 zł a wymiana to 5 min. Ja woziłem jedną zapasową zawsze w bagażniku. Przez 3 lata się nie przydała
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.