Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.05.2024, 12:34   #11
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,951
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 dni 8 godz 41 min 0
Domyślnie

Mam to samo zdanie co Artek: Anglicy nie mogą Ci narzucić zmiany tablicy na przyczepce na tą samochodową bo muszą akceptować sposób rejestracji kraju pochodzenia. Gdyby mieli takie zakusy, pokazujesz im DR od przyczepki z nr rejestracyjnym i po problemie.

Mam wrażenie że, gdy widuję tu zagraniczne samochody osobowe z przyczepami to mają one (przyczepy) własne tablice. Porozglądam się przez kilka najbliższych dni i dam znać...
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.05.2024, 12:56   #12
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,956
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 2 godz 53 min 45 s
Domyślnie

Nie brnijcie w jakieś paradoksy, mnie jadąc do innego kraju obowiązują ich przepisy ruchu drogowego a nie ich sposób rejestracji pojazdów. We Włoszech obowiązują podobne zasady, przyczepa lekka nie posiada własnej tablicy i odrębnego OC, jest przypisana do OC samochodu i posiada taką samą tablice rejestracyjną jak samochód do którego jest przypisana z literką R ( rimorchio ). I nie może być ciągnięta przez inny pojazd niż ten do którego jest przypisana, ponieważ w takim przypadku nie jest ubezpieczona. Ja jadąc do IT zestawem zarejestrowanym w innym kraju niż IT poruszam się na takich samych zasadach tam, jak i u siebie w kraju .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.05.2024, 13:05   #13
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,037
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 15 godz 8 min 32 s
Domyślnie

Dokładnie !! Żadnych trzecich tablic bo ich założenie może co najwyżej przysporzyć kłopotów w przypadku jakiegoś zdarzenia /nawet ich posiadanie może przyciągnąć zbędne zainteresowanie na granicy bo "na kiego uja gościowi superata" /. Nasz dowód rejestracyjny na przyczepkę i nasze OC /obejmujące zakresem odpowiedzialności kraj do którego jedziemy/ załatwia temat - co drugi kursowy bus po Europie lata z przyczepą do której pakują bagaże i nikt tablic na granicach nie zmienia. To, że Anglia nie jest już w UE akurat w tym temacie nic nie zmienia. Inna sprawa to dokument na podstawie którego dysponujesz nie zarejestrowanym na Ciebie przyczepą/pojazdem - tu dobrze mieć coś w ichniejszych języku czyli w tym przypadku ori umowę użyczenia + tłumaczenie ale raczej na 99% nikt w to i tak nie będzie zaglądał.
Ps.
Jest kilka krajów z "własną" procedurą wjazdu wymagającą np. zarejestrowania samochodu + miejscowe ubezpieczenie ale to raczej poza Europą
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Przejazd przez granicę wypozyczoną przyczepką motomysz Przygotowania do wyjazdów 0 19.05.2018 22:25
Przyczepka. JarekO Inne tematy 47 12.05.2018 15:05


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.