Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26.02.2022, 09:42   #3
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

GregoryS:

1) Warszawa. Dobrym miejscem kontaktowym jest Dom Ukraiński, ul. Zamnhoffa. Szanowana i znana od lat organizacja, legalna. Oni w wielu kwestiach mogą pomóc - również pozamieszkaniowych. Oni zbierają zgłoszenia chętnych na przyjęcie uchodźców. Może uda mi się pomóc bezpośrednio z lokalem. Dzwoń asap.

2) Wygląda na to, że przejścia graniczne to 6 - 12 godzin (informacja z wczoraj z kilku autobusów więc opóźniona o jakieś 24 - 48 h).

3) Procedur prawnych nie znam i na szybko nie ustalę. Ale spróbuję pomóc opieką prawną w Warszawie jak już będą w w Waw jeżeli punkt 1 nie pomoże (oni mają lepsze informacje).

4) Jeżeli jest konieczna pomoc psychologiczna - j.w. (punkt 3).

Zadzwon do mnie proszę - będzie ciężko więc sie nie zrażaj ale mam masę pracy w której nie dam rady odebrać. 7 dziewiećććć 5 o cztery trzy, ; siedem o0. Dziś krótko do 10:50 jestem pod telefonem, między 16 a 19 pewnie też a potem to po 21. jutro rano do 9 i po 19 jestem dostępny . Jeżeli nie odbieram dzwoń bez problemu ponownie i wybacz, że nie odbiorę, wyslij mi prosżę swój sms abym wiedział, że to Ty.
  Odpowiedź z Cytowaniem