Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23.06.2022, 21:55   #1
Adamek2


Zarejestrowany: Jun 2022
Miasto: Olsztyn
Posty: 9
Motocykl: CRF1100
Adamek2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 godz 38 min 40 s
Domyślnie Crf africa twin dct 1100 2021r głośna praca skrzyni (napędu)

Witam.
Po pierwszym przeglądzie w aso na 1tys km zauważyłem pojawiający sie dźwięk przy schodzeniu z prędkości około 90km/h do 85km/h dziewk pojawiał się głównie przy mocno rozgrzanym silniku i narastał.


Przy przebiegu około 2.7tys km pojawiający dźwięk narastał i zwiększył zakres od 46km/h do ponad 116km/h oraz powyżej choć przy tej prędkości sądzę iz jest najgłośniej dalej szum wiatru zagłusza dźwięki.


W tej chwili motocykl postawiłem na wymianę opon gdyż przy przebiegu 4509km przednia była już nie do użytku (Bridgestone) a jako nowe zamówiłem Metzeler iż w Modelu 2022r montowane są na pierwszy montaż lecz tu do rzeczy, odbieram motocykl z serwisu po zmianie opon a dźwięk zwiększył się diametralnie więc wróciłem do serwisu by sprawdzili co się stało.


Serwis stwierdził ze wszystko jest ok i poprawił napięcie łańcucha gdyż okazalo się ze mechanik troszeczkę za mocno napiął.


Ponownie wsiadłem na motocykla by sprawdzić czy aby na pewno jest wszystko ok lecz dziek zmienił ton i nie wiele ucichł a nadal pozostał.

Zrobiono moim motocyklem juz ponad 200km w aso i ostatnio stwierdzono iż faktycznie cos wyje lecz nie wiedzą co twierdząc bym jeździł i użytkował motocykl a nadmienię iż boje się że uszkodzenia powiązane z uszkodzonym łożyskiem w skrzyni czy silniku mogą być zbyt poważne.
W załączonym filmiku przedstawiam dzwiek o jakim mowa.
https://youtu.be/eIujHJnDYpA

Ostatnio edytowane przez wierny : 23.06.2022 o 22:02 Powód: film w oknie
Adamek2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem