Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22.03.2022, 20:20   #1
desant


Zarejestrowany: Jan 2020
Miasto: Poznań
Posty: 19
Motocykl: Tenerka
desant jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 2 godz 24 min 52 s
Domyślnie Desantowa Tenerka

Cześć! Ten motocykl już znacie

Szukałem Tenerki od pewnego czasu, sensowne egzemplarze pojawiały się wyłącznie daleko, rzadko i znikały szybko, wrzuciłem więc ogłoszenie na FAT i błyskawicznie zgłosił się Ronin. Choć wtedy jeszcze mocno bił się z myślami Temat o jego motocyklu znałem, dostałem komplet nowych fotek ogółu i szczegółów, więc decyzja była szybka. Pozostało tylko dobić targu osobiście - wycieczka z Poznania do Łańcuta i z powrotem. Pogoda nie nadawała się do jazdy na dłuższym dystansie, motocykl został więc przesłany z salonu Yamaha Rzeszów do Yamaha Poznań - i po kilku dniach zagościł wreszcie u mnie w garażu.

Ronin w drodze z dworca PKP do siebie zapewniał mnie, że w każdej chwili mogę się rozmyślić i jeszcze odda mi za bilet - ale to chyba było podyktowane wahaniem czy na pewno rozstać się z Tenerą Teraz w sumie nie dziwię się, że nie był pewien.
Dostałem motocykl lśniący i czyściutki, zatankowany pod korek, doposażony w drobiazgi i gotowy do drogi. Poza drobnymi detalami i stanem licznika - wyglądał jak prosto z salonu. Kolego, dziękuję za pomoc we wszystkim, za świetny kontakt i fajny sprzęt!

A teraz do rzeczy.
Tenerka prowadzi się tak lekko, że mam wrażenie, że jedzie sama, i tam gdzie z poprzednim Funduro zaczynała się już walka (np. w piachu), tu wciąż jest spokój. Nie jestem żadnym mocnym zawodnikiem w offie, więc topienia w bagnie nie przewiduję. Dodatkowe 50mm miękkiego zawiasu też robi dużą różnicę. Wyśmienite szwenduro! Po opróżnieniu pierwszego baku spalanie wynosi 4,7... Pozytywne zaskoczenie, szczególnie przy 23l zbiorniku
Z minusów - powyżej 90kmh orginalna szyba kieruje powietrze prosto w kask, zakupiony deflektor tylko trochę poprawia sytuację. No cóż, wystarczy nie mknąć po 120kmh i będzie okay.

W planach:
- handbary z metalowym rdzeniem, najchętniej Barkbusters - tym plastikowym nie wróżę długiego życia przy moim stylu użytkowania
- wysoki przedni błotnik
- przydałaby się płyta/niskie gmole chroniące pompę wody, ale to deficytowy towar

Ronin, będziesz mógł tu oglądać na fotkach jak Tenerka zwiedza plenery, do których została zaprojektowana
Porady i sugestie mile widziane!
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 20220322_165825.jpg (1.02 MB, 52 wyświetleń)
desant jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem