Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27.08.2019, 21:22   #23
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,405
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 14 godz 19 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał PabloG Zobacz post
Kurde dzięki za odpowiedź nie spodziewałem się tak szybkiej odpowiedzi a tym bardziej tak licznych! Mogę zrobić zdjęcie wałka, ale muszę jeszcze dojść do tego jak zdjąć obudowę bo jak mówiłem jestem mega świeżakiem. Wcześniej jeździłem na quadzie, zachorowałem zabroniono mi jazdy! Jednak wróciłem i teraz wybrałem motocykl, na razie czytam o wszystkim widzę, że jest tu masa informacji jednak, totalnych amatorów trochę nie lubi się na tym forum, ale rozumiem, że durne pytania mogą irytować. Jak zrobię zdjęcie wałka uzupełnię temat. Wiem że zębatka nie powinna mieć luzu na wałku a sam wałek o ile nie jest ekstremalnie drogi to jego wymiana i uszczelki są. Wracając do motocykla gdy na początku przeraziłem się tym jak motocykl zachowuje się w głębokim piachu jak ucieka przednie koło, miałem wrażenie że motocykl jest bardzo wywroatny i chciałem go sprzedać bo napaonych kupców od poprzedniego właściciela było sporo. Jednak poprzedni właściciel przekonał mnie żeby się nie poddawać że to kwestia przyzwyczajenia do ciężkiego motocykla, no i się przyjął po przejechaniu kilkuset km w lesie. Sprzedający wydawał się być bardzo pewny swojego motocykla. Ok odbiegam już od tematu jeszcze raz dziękuję.

To jeszcze odwiedź to miejsce:
http://africatwin.com.pl/showthread....ght=Powitalnia
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem