Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14.04.2022, 22:07   #39
Hatom02
 
Hatom02's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2021
Miasto: Ostrzeszów
Posty: 25
Motocykl: Rd07/Vfr1200x
Przebieg: 100+
Hatom02 jest na dystyngowanej drodze
Online: 13 godz 49 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał magneto Zobacz post
Tak... Ale mam małą uwagę. W nasto-, czy dziesto-letnim motocyklu ciężko spodziewać się idealnego stanu instalacji. Są spadki napięcia (powiedzmy od 0.5 do 2 V) i to "zaniżone" napięcie regulator będzie chciał uzyskać. W efekcie - na akumulatorze będzie te 0.5 do 2 V więcej. Czyli kaszanka...
Rozkminiałem temat w Trampku, wyszło mi że można spokojnie podłączyć ten czarny do plusa na kostce regulatora (zmierzyłem, ile to prądu pobiera i wyszło 0.2, może 0.5 mA, czyli tyle, co nic). Dwa lata i wszystko śmiga. Oczywiście może to zależeć od typu, warto sprawdzić pobór prądu czarnego kabelka.
Dzieki wszystkim za podpowiedzi z regulatorami. Kupilem nowy tourmaxa i ladowanie jest jak należy

Czy orientujecie sie czy jest jakis magik który podjalby sie wymiany instalacji w afryce? Mieszkam w wielkopolsce okolice ostrowa wlkp. Ogolnie afryka dziala jak nalezy ale instalacja ewidentnie jest od poczatku w tym moto nie naprawiana. Tu gdzies kabelek luzny, zle sie uloży, pradu brak, tam kabel przetarty, podwinie sie afryka gasnie. Jakies naprawy bierzące staram się ogarniać w garazu u siebie ale powoli mnie to zaczyna wqr... Chetnie oddalbym to komus i odebral z nowymi kablami
Hatom02 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem