Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27.04.2008, 15:20   #29
JOJNA
N30 43.140 W4 31.884
 
JOJNA's Avatar


Zarejestrowany: May 2005
Miasto: Częstochowa
Posty: 183
Motocykl: RD07a
JOJNA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 12 godz 8 min 29 s
Domyślnie

Sezon motocyklowy rozpoczety.
JASNA GORA 2008 – radosne rozpoczecie sezonu motocyklowego juz za nami.
20 kwietnia na spotkanie z Czarna Madonna, na jasnogorskie blonia, przyjechalo 15 tysiecy motocykli – taka jest ocena Pana Komendanta Marka Nogi z Komendy Miejskiej Policji w Czestochowie.
Motocyklisci przyjechali z calej Polski, widzialem grupe Niemcow, byli Polacy z Wiednia, przyjechaly nasze wspaniale motocyklowe dziewczeta, byla Pani Diana Godard – dyplomata kanadyjski, ktora od ubieglego roku, od „Jasnej Gory 2007” przystapila do nas. Byla juz na VII Rajdzie Katynskim i w maju jedzie na rajd „Jak Czarniecki do Poznania”. Dziekuje nam, ze zostala przyjeta i tu ja cytuje: „do wspanialej rodziny motocyklowej”.
Po ubieglorocznych 12.500, na Jasna Gore 2008 przyjechalo 15 tys. motocyklistow. Nowy, kolejny rekord.
Nikomu z motocyklistow nie przeszkadzal deszcz. Jak powiada Jakub Michalski, dusza Stow. Rajd Katynski: „dla motocyklisty nie ma zlej pogody, moze byc tylko niewlasciwie dobrane ubranie.”
Na Jasnogorskie spotkania przyjezdzaja motocyklisci z potrzeby serca, ludzie hartowni. Dzis juz wiem ze za rok bedzie nas 20 tys. Bez wzgledu na pogode.

Zachowanie motocyklistow bylo wzorowe i podobnie jak w roku ubieglym, jak od 5-ciu lat, od poczatku Jasnogorskich spotkan, nikt nie zostal ukarany mandatem. Ojcowie Paulini sa zachwyceni. Zachwycone sa dzieci z czestochowskiego sierocinca, Domu Milosierdzia im. Jana Pawla II, ktore obslugiwaly kontenery z zabawkami i dziekuja motocyklistom calymi swoimi serduszkami. Dwa baseny przygowowane przez Czestochowski Caritas zostaly wypelnione po brzegi. Czesc zabawek Caritas zawiezie do polskich sierot na wilenszczyznie.
Motocyklisci zlozyli rowniez dotacje na pomoc Polakom na Kresach w wysokosci 43.460,88 zl., w zamian otrzymywali znaczki zlotowe.
Zewszad slysze pochwaly, nie spotkalem zadnego glosu krytycznego.
Kochani Motocyklisci, dziekuje Wam z calego serca.

Dziekuje z calego serca Ojcom Paulinom, gospodarzom Jasnej Gory za goscine a zwlaszcze Generalowi Zakonu Paulinow Ojcu Izydorowi Matuszewskiemu i Podprzeorowi Jasnej Gory Ojcu Sebartianowi Mateckiemu ktory przewodniczyl Mszy Sw. i poswiecil nasze motocykle.

Dziekuje gospodarzom Czestochowy, wiceprezydentowi Panu Jackowi Betnarskiemu i Naczelnikowi Wydz. Sportu i Turystyki Panu Januszowi Haszczowi ktorzy uczestniczyli w naszej Mszy Sw.

Dziekuje Policji czestochowskiej, Panu Komendantowi Maciejowi Lechowi i jego pierwszamu zastepcy Panu Markowi Nodze za opieke i wzorowe przeprowadzenie parady.

Dziekuje serdecznie naszym kolegom z lodzkiego klubu motocyklowego "KNIGHT RIDERS", Waszemu prezydentowi Krzysztofowi Bialkowi, za wzorowe ustawienie motocykli na Jasnoborskich bloniach.

Dziekuje Polskiemu Ruchowi Motocyklowemu, biuletynowi PRM „Motocykl Moje Hobby”, a zwlaszcza Krysi i Piotrowi za pomoc w rozpropgowaniu Zlotu.

Dziekuje Stow. Rodzina Policyjna, Panu prezesowi Hieronimowi Pakulskiemu i Panu Romualdowi Stepniewskiemu, ktory rowniez reprezentowal Komende Glowna Policji, za Ich bezcenna pomoc.

Dziekuje ks. Ryszardowi Umanskiemu z czestochowskiego Caritasu, za zorganizowanie zbiorki zabawek i za ich dystrybucje.

I specjalne podziekowanie dla Jakuba Michalskiego ze Stow. Rajd Katynski, ten chlopiec wklada w zloty na Jasnej Gorze i we wszystko co robi nasze Stowarzyszenie, cale swoje serce. Jest wszedzie tam gdzie jest potrzebny, zawsze ma czas. Kiedy zobaczycie czarny namiot Rajdu Katynskiego, to On tam jest. Dziekuje Ci Kuba.

Bez Waszej pomocy jasnogorskie zloty motocyklowe bylyby niemozliwe.

Na stronie Jasnej Gory jest sprawozdanie ze zlotu, fotografie, wypowiedzi uczestnikow:
http://home19.inet.tele.dk/sctmarie/...20.4.2008r.htm
Na Gorce Przeprosnej widzialem trzy wozy telewizyjne: dwa TVP i jeden TVN 24. Co pokazywaly, nie wiem. Byl tygodnik Nedziela, byla TV Trwam, bylo Radio Jasna Gora.
Ciekawe czy jeszcze jakies media to zauwaza, prosze Was o informacje.

Najserdeczniej Was pozdrawiam.
Paniom Raczki caluje a Panom mocno prawice sciskam.
Wiktor



Ja tylko dodam. Dzieki za spotkanie i ciesze sie ze poznałem nastepnych afrykańczyków, szkoda że nie mogłem do końca zostac ale pewnie jeszcze nie raz bedziemy sie spotykać DZIEKI
__________________
Pozdrawiam Jojna
JOJNA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem