Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25.01.2022, 08:47   #1655
mikelos
 
mikelos's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: okolice Pruszkowa
Posty: 643
Motocykl: Husqvarna 701
mikelos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 21 godz 15 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
zaznaczam, że nie chcę konfliktu
ponawiam, że się nie upieram ale również chciałbym wskazać, że to co mówisz nie jest prawdziwe
zmieniasz zębatkę i masz inną prędkość a zegar to już może sobie pokazywać co tylko chce.

co do prawdziwości samego wskazania MNIE najbardziej interesuje, żeby nie szwabił drogomierz a tu jeśli prędkość jest oszukana to i ODO będzie kłamać a to już jest niedobrze.
Jeśli ktoś zamierza na stałe jeździć z innym zestawem zębatek to warto rozwiązać problem. Powodów jest kilka:
- przekłamanie jest max 10 km/h (przy obrotach 8500) ale przy normalnych prędkościach to ok 7-8 km mniej (6 bieg i 6000 o/min)
- zaniżasz lub zawyżasz przebieg
- jak zmienisz tylną oponę na inny rozmiar to dokładasz kolejny błąd pomiaru
- w niektórych krajach wystarczy przekroczyć prędkość o 2-3 km/h i witasz mandat

Ja zmieniłem przód na 13z tylko na jeden wyjazd w konkretne góry. Na nizinach takie przełożenie było za wolne. Pobawcie się by zobaczyć różnice https://www.gearingcommander.com/

@matjas: zmiana zębatki zmienia prędkość (bo masz inną proporcję zębów/przód tył). Ale jeśli pomiar jest na wałku zdawczym to jego obroty są przeliczane przez komputer tak jakbyś miał standardowe zębatki. Słowem: nie ma znaczenia skąd jest pobierana prędkość obrotowa (z czujnika ABS czy z wałka zdawczego) bo obliczenia wykonuje komp. I musisz go oszukać - takie mamy czasy
__________________
"Jeżeli chcesz uniknąć krytyki: Nic nie mów. Nic nie rób. Bądź nikim" - Arystoteles
mikelos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem