Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03.10.2021, 16:55   #17
syncronizator
 
syncronizator's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2021
Miasto: Wawa
Posty: 413
Motocykl: CRF1100
Przebieg: 24000
syncronizator jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 16 godz 17 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał JarekAT Zobacz post
Dziwi mnie to, że nie wiesz ile kosztuje serwis i co wchodzi w skład harmonogramu serwisowego.
Powinieneś dowiedzieć się o tym przed kupnem, bo dokonując zakupu godzisz się z warunkami gwarancji czyli serwisowaniem wg harmonogramu.
Harmonogram to nie wiedza tajemna i na pewno w jego skład nie wchodzi tylko wymiana oleju. NA 100% jest też podłączenie pod system diagnostyczny i parę, jak nie kilkanaście innych czynności. Za to płacisz.

Nie dowiedziałeś się o tym przed kupnem to teraz chyba za późno na lamenty i wymyślanie teorii spiskowych .

Mylisz się Jarek.
Dokonując zakupu nie muszę godzić się z warunkami gwarancji. Mogę z gwarancji zrezygnować jeśli uznam, że są one nie uczciwe.
I są tacy którzy tak robią.
Nie rozmawiamy tu harmonogramie serwisowym tylko o zakresie czynności pierwszego przeglądu w AT.
Zadałem proste pytanie a ASO - co wchodzi w zakres czynności?
Uzyskałem odpowiedź nie jasną .. wymiana oleju , posprawdzanie czy się nic nie poodkręcało + umycie.
Nikt mówił nic o podłączeniu moto do komputera i innych czynnościach.
W związku z tym uzyskując taką a nie inną odpowiedź ... do takiej się odnoszę.
Jako "inwestor" mam pełne prawo wiedzieć co ma zamiar zrobić ASO z moim moto za moje pieniądze i to oceniać.

Jeśli ktoś bierze za wymianę oleju + mycie + pieczątka 600-700zł a bez pieczątki to samo kosztuje 360zł to sorry nie oceniam tego pozytywnie.
Jeśli ASO robi coś więcej na pierwszym przeglądzie to spoko.... być może ta kwota jest uzasadniona.

Zawsze bronię się przed nieuzasadnionym zdarciem ze mnie kasy... i nie jest to lamentowanie tylko ochrona własnych interesów.
Dlatego zresztą ASO zobaczy mój motocykl tylko wtedy gdy dojdzie do jakiejś naprawdę poważnej awarii lub czynności serwisowej z którą nie poradzę sobie osobiście lub nie będę ryzykował by uczyć się tego na moim motocyklu.

Kwestia oceny czy warto zachować gwarancję zależna jest od sytuacji danej osoby.
Np... pierwszy właściciel mojego drugiego motocykla w ciągu pierwszych 3 lat zrobił 1200km i potem sprzedał moto.
Moto nigdy nie było w ASO od momentu opuszczenia salonu ... a gwarancja dawno minęła. Pierwszy olej wymieniłem ja.
Do dziś prawie 60tyś nastukałem , praktycznie bez awaryjnie.

Każdy ocenia ryzyko według własnej sytuacji i możliwości.
syncronizator jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem