Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08.07.2022, 10:53   #6
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,753
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 2 godz 51 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał warzyfko Zobacz post
Zerknij na traseo.pl w sekcji "Moto" - jest trochę objechanych, opisanych i obfotografowanych tras. Pliki GPX stamtąd pobrane nierzadko zawierają również zaznaczone na trasie ciekawe miejsca które potem wyświetlają się w nawigacji.

Tak jak koledzy podpowiadają, fajnie jest też ustawić sobie jakiś cel i wybrać krętą+górzystą trasę tam i nazad. Nie wiem jak w zumo 590 ale TomTom Rider robi wtedy pętelkę tak żebyś nie jechał tymi samymi drogami. TomTom daje taką możliwość zarówno z poziomu interfejsu użytkownika jak też przez przeglądarkę komputerową i portal mydrive. Jeśli chcesz to napisz mi na współrzędne dwóch punktów a ja odeślę Ci GPX z krętą i górzystą trasą wyznaczoną przez TomTom'a - będziesz mógł sobie porównać z tym co produkuje Zumo.

Jeszcze inną możliwość daje aplikacja i portal internetowy Calimoto. Tam mówisz aplikacji że chcesz pojechać pętelkę, określasz jej długość i kierunek (np. 200 km na południowy zachód) a aplikacja wytycza Ci trasę i podaje końcową ocenę "zabawowości" - czyli jak kręta i górzysta jest trasa. Tak wytyczone trasy też można zapisać jako GPX do późniejszego pobrania do urządzenia z nawigacją. Pętelki wytyczone w ten sposób pokrywają większy obszar bo nie są trasami tam i nazad do konkretnego punktu, ich obrys nie jest zatem spłaszczoną elipsą tylko bardziej zmierza w kierunku kwadratu/koła.

Dziękuję! Na razie posprawdzam co umie mój Garmin. Kupiłem w w zimie, dokupiłem nowe aku OEM, dorobiłem uchwyt, mam zainstalowany na moto - słowem, trochę szkoda mi zachodu aby go wymieniać. Ale TomTom na czarnym podobno robi tak samo lub własnie lepiej.

Na razie potestuję się z Garminem, w razie do podeślę dwa punkty na :-) Dzięki.

Z Calimoto zapoznaję się - wygląda naprawdę ciekawie ta aplikacja!
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem