Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07.07.2022, 15:26   #5
Danny
Moderator
 
Danny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Trójmiasto
Posty: 1,209
Motocykl: CRF1000D, CRF300L
Przebieg: 60k+20k
Danny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 3 dni 4 min 45 s
Domyślnie

Zerknij na traseo.pl w sekcji "Moto" - jest trochę objechanych, opisanych i obfotografowanych tras. Pliki GPX stamtąd pobrane nierzadko zawierają również zaznaczone na trasie ciekawe miejsca które potem wyświetlają się w nawigacji.

Tak jak koledzy podpowiadają, fajnie jest też ustawić sobie jakiś cel i wybrać krętą+górzystą trasę tam i nazad. Nie wiem jak w zumo 590 ale TomTom Rider robi wtedy pętelkę tak żebyś nie jechał tymi samymi drogami. TomTom daje taką możliwość zarówno z poziomu interfejsu użytkownika jak też przez przeglądarkę komputerową i portal mydrive. Jeśli chcesz to napisz mi na współrzędne dwóch punktów a ja odeślę Ci GPX z krętą i górzystą trasą wyznaczoną przez TomTom'a - będziesz mógł sobie porównać z tym co produkuje Zumo.

Jeszcze inną możliwość daje aplikacja i portal internetowy Calimoto. Tam mówisz aplikacji że chcesz pojechać pętelkę, określasz jej długość i kierunek (np. 200 km na południowy zachód) a aplikacja wytycza Ci trasę i podaje końcową ocenę "zabawowości" - czyli jak kręta i górzysta jest trasa. Tak wytyczone trasy też można zapisać jako GPX do późniejszego pobrania do urządzenia z nawigacją. Pętelki wytyczone w ten sposób pokrywają większy obszar bo nie są trasami tam i nazad do konkretnego punktu, ich obrys nie jest zatem spłaszczoną elipsą tylko bardziej zmierza w kierunku kwadratu/koła.
__________________
"Jeżeli ktoś ci mówi że jesteś koniem to za pierwszym razem możesz się obrazić, za drugim razem dać w gębę, ale za trzecim razem już kup sobie siodło."
Danny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem