Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30.01.2013, 08:08   #22
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,333
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 17 godz 4 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ozeh Zobacz post
Sprawdziłem dzisiaj jak wygląda u mnie kwestia luzu na łożysku główki ramy. Wyczuwam naprawdę minimalny luz - jest taki ledwo wyczuwalny "przeskok" przy popychaniu i pociąganiu za spód lag. Podczas jazdy końcem sezonu nie wyczuwałem jakichś negatywnych objawów, a teraz sprawdzam, bo jest okazja. Chciałem się dopytać bardziej doświadczonych kolegów czy taki nieznaczny luz można omylnie zwalić na łożysko główki ramy, a tak naprawdę to jakiś inny problem? Jeśli tak, jak się upewnić? Kiedy stojąc przed motocyklem chwytam za kierownicę i próbuję ruszać przód-tył jest to samo.

Da radę wyregulować łożysko bez klucza dyno (mam dosyć dobre klucze, ale dyno niestety jeszcze nie)? Coś mi odpadnie? Czy warto to rozbierać w ogóle?
Oczywiście że łożysko główki ramy ustawia się bez klucza dynamometrycznego.
Próby ,chwytając za lagi z kołem w górze i popychając motocykl na nkolach na hamulcu , zrobileś .
Ale dla pewności powinien ktoś w tym czasie dotknąć ręką półek i ramy w calu potwierdzenia miejsca luzu. Możliwe że złapałeś go też na lagach.
Jeśli bieżnie masz w dobrym stanie , czyli bez wgnieceń , to wystarczy skasować luz i sobie dalej jeździć.
Co do wgnieceń na łożysku. Jeśli jadąc robiąc wszelkie skręty na równej nawierzchni ( w całym zakresie kierownicy) nie poczułeś żadnych nierówności w pracy lożyska to jest szansa że nie jest wybite.
Całkiem możliwe również że po prostu łozysko się już zużyło i czeka cię wymiana.

Luz musi być tak ustawiony żeby koło w górze popychane palcem z prostego na boki leciało na max skręt ale płynnie i spokojnie.
Jeśli leci i wali o ogranicznik , lest za luźno, gdy przechyla się zbyt powoli lub wręcz blokuje się po drodze , jest za ciasno.
Po ustawieniu luzu skęceniu półek i dokręceniu górnej nakrętki może się zdarzyć że luz będzie ciut przy mały. Wtedy go korygujesz do właściwego.
__________________
AT03

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 30.01.2013 o 08:11
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem