Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14.05.2008, 02:35   #7
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,431
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 17 godz 47 s
Domyślnie

Ale w tych nowszych, w DAFie którym latałem w 92/94 roku było jeszcze co 40tyskm a i tak zlecałem wym po ok 30tys.
Tylko trzeba wziąć jeszcze pewną rzecz pod uwagę....chwyty reklamowe producentów pojazdów, bo to oni wymyślają częstotliwości zmian czarując klienta że tak rzadko będzie wpadał na serwis.
A czy technologia produkcyjna poszła aż tak do przodu że oleje się przestały zużywać ( wymiany z 10tyskm nawet na 40tyskm w osobówkach) a może stosowane są jakieś cudowne materiały w silnikach że się nie ścierają a może spaliny znad tłoka już nie przedostają się pod tłok i nie wypalają oleju .....taaaa wszystko takie rewelacyjne jest....
Tylko co obchodzi producenta pojazdów czy będzie on jeszcze jeździł po 300tyskm czy więcej..... ano nic bo na tym nie zarobi, a musi sprzedać następne autka.
Jak tak dalej pójdzie to za parę lat silnik zostanie zalany olejem w fabryce i będzie latał dożywotnio.....a jak padnie to serwisy będą wymieniać całe silniki jak część zamienną i biznes się będzie kręcił.
__________________
AT03

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 14.05.2008 o 02:38
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem