Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18.04.2024, 20:42   #8
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,033
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 13 godz 53 min 8 s
Domyślnie

I to jest POLSKA !! Przyłącze gazowe, energetyczne czy wod/kan nie jest częścią instalacji wewnętrznej a składową sieci przesyłowej czyli jego właścicielem /tym bardziej jeśli mieści się poza granicami działki/ jest określona spółka. Skoro Ja nie jestem jego właścicielem to nie mogę ponosić kosztów utrzymania /koszty utrzymania sieci są po stronie jej właściciela - czytaj spółki a moje dopiero "za licznikiem"/. W moim rejonie nikt jeszcze na takie jak wyżej opisane pomysły nie wpadł ale widać urzędniczo/spółkowa mafia potrafi nie takie klocki stawiać. Oczywiście stawki liczone od m2 zajętej powierzchni pasa drogowego w podkarpackim też funkcjonują ale tu płaci je gazownia no bo w końcu skąd na rachunku biorą się opłaty przesyłowe /dystrybucyjna stała to właśnie koszty utrzymania sieci i przesyłu - płacisz niezależnie od ilości zużytego gazu/. Doskonały biznes - brać kasę za coś za co i tak zapłacił już klient. Któreś WSA już się tematem chyba w 2021 zajmowało ale to raczej walka z wiatrakami.
Ps.
Ciekaw jestem kto będzie odpowiadał za usunięcie awarii na odcinku sieci w pasie drogowym - klient czy jednak spółka
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem