Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25.11.2021, 11:27   #10
broda38


Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: mazury
Posty: 32
Motocykl: CRF 1000 Dct
broda38 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 18 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Motor jeszcze się nie nadaje do jeżdżenia , cały zadupek nie złożony .Próbowałem poprzepuchać do przodu /tyłu na ile pozwala miejsce w garażu.Martwi mnie ta skrzynia .Nie da się załączyć D .Po uruchomieniu silnika od razu przechodzi z N na migający - , i ten nie gasnący check engine.Nie wiem coś sie zablokowało ,albo coś uszkodzone .Motor leżał po uderzeniu w auto ,wyjechał mi typ na lewoskręt , a ja go wyprzedzałem,nawet nie miałem czasu hamować.Zmierzam do tego ,że najbardziej ucierpiał prawy przód,ale już naprzykład silnik nie ,nawet ryski ,zbiornik nie .Z prawej strony są te rózne czujniki od DCT ,z prawej jest na kierze jest ten cały zespół przełaczników,choć ten przełacznik z drugiej strony wydaje sie nie dotknięty . Nie wiem ,pojechał bym do ASO ,ale odemnie wszędzie daleko i tak zwlekam i szukam .
Nie wiem też dlaczego wysunięcie bocznej stopki nie gasi silnika ,czy to przez błędy gdzieś w sterowniku .Dorwałem tego manuala Haynesa ,będe jeszcze patrzał.
Jakby ktoś potrzebował to na ruskim forum http://africamoto.ru można pobrac i diagramy el. i jest ten manual Haynes z afykami 2018 i 2019 .
Jak ktoś szuka części to na webike.net/pl z japonii jest kupa Oem do hondy .Pisze bo jestem na etapie dokupywania przy odbudowie zadna reklama , sam sie naszukałem. Wysyłaja Fedexem za około 90 pl do nas ,trwa to tydzień i potem Fedex przysyła fakture do opłacenia VAT ,ale to i tak sie opłaci . Świeca irydowa 5 dych w sklepie . itd
broda38 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem