Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19.03.2024, 13:19   #265
dostawca


Zarejestrowany: Mar 2024
Miasto: Jedlicze
Posty: 5
Motocykl: nie mam AT jeszcze
dostawca jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 godz 13 min 0
Domyślnie

Nie ma co rozpatrywać na warto, nie warto.
Mi zeszło 7 lat bo w międzyczasie nie pracowałem tylko siedziałem z synem w domu, na szczęście chłop radzi już sobie na tyle dobrze, że mogłem podjąć pracę i kasa wróciła do portfela.
Początkowo szukałem merca t1 czy tam kaczki, ale albo zgniłki albo afryka, później lublina, ale też wszystkie, które oglądałem były zgnite na wylot.
Natrafiła się gazela, wystawiona za 6tyś zł. Zadzwoniłem, znajomi podrzucili mnie do Świdnicy, oglądnąłem, stargowałem na 4tyś zł i wróciłem autobusem do domu. Na następny dzień pożyczyłem lawetę z firmy i pojechałem z kolegą bo jeszcze nie miałem c+e.

U mnie był silnik Gaz-560 czyli kopia steyer m14 o ile dobrze pamiętam.
Pompowtrysk. Niestety zajechany przez serwis na poziomie andorii w gazownictwie.
Auto jak kupiłem woziło rzodkiewkę z pola na targ.

Naprawiłem przedni napęd, odszczurzyłem budę w środku, zmieniłem silnik i skrzynię(niestety dałem się podkusić kolegom na zbyt duży silnik i częśc czasu, który minął straciłem na kombinacje jak poprowadzić węże, jak dać wiatraki do chłodnicy bo nie było miejsca.
W tym roku dojrzałem do zmiany na 1.9tdi awx, który jest krótszy o 20cm od om605.
Mam już wszystkie graty czyli silnik, kryza, sprzęgło kupie jak zdejmę ten i wiązkę muszę odchudzić.
Szukam też blokad mostów.

Wstawiałem zdjęcia tutaj ale rozciągało forum...

1-Przywieziona.

2,3,4-Sprzątanie.

5-Regeneracja przedniego napędu

6,7,8-Zabieramy się za środek

9,10-Wymiana 4rech resorów i amorów

11-Felgi, koła, niespodzianki.
Weszły hankooki MT03 215/85r16 ale jak to złożę do kupy to docelowo będzie 34-35" bo pod takie koła dobierałem przełożenia skrzyni.

12-Zmiana z 3-7 osób.
Finalnie będzie 2 z przodu i 2 z tyłu fotele z espace 4 z pasami i isofixem.
Do tego udało mi się kupić odsuwaną szybę na lewy bok, szukam nadal na drzwi.

Więc pytając, czy warto... nie wiem, dla niektórych pewnie nie. Ja lubię takie auta, finalnie jak skończę za ułamek ceny sprintera 4x4 będę miał auto z dużo większymi możliwościami, które mam nadzieję zostanie ze mną na długo.

Pozdrawiam Paweł.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 1.jpg (765.9 KB, 11 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 2.jpg (842.4 KB, 8 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 3.jpg (312.8 KB, 8 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 4.jpg (252.7 KB, 8 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 5.jpg (244.5 KB, 8 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 6.jpg (414.2 KB, 8 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 7.jpg (347.9 KB, 9 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 8.jpg (313.6 KB, 9 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 9.jpg (223.4 KB, 8 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 10.jpg (196.6 KB, 9 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 11.jpg (415.3 KB, 9 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 12.jpg (285.9 KB, 15 wyświetleń)
dostawca jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem