Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26.07.2021, 08:48   #13
keraj37


Zarejestrowany: May 2021
Posty: 112
Motocykl: KTM EXC 250f, 2005 RFS
keraj37 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 6 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Galar Zobacz post
A ja bym zaczął od sprawdzenia odpowietrznika w korku paliwa.
Cytat:
Napisał Mallory Zobacz post
Wg mnie:
1) brud w gaźniku, zapchane dysze - do myjki go trzeba. SSanie czy się zamyka oczywiście zawsze warto sprawdzić - zobacz kolor świec.

2) filtr powietrza - wyjmij i zobacz czy bez też tak będzie kichać,

3) gaźniki - skład mieszanki - wykręć trochę śruby składu np. o jeden obrót więcej - masz boku w czwórce łatwo to zrobić - i sprawdź czy się poprawi,

4) ośki przepustnic w gaźniku lub inne lewe powietrze - zmontuj wszystko do kupy, odpal motor i popsikaj plackiem w sprayu w okolice gaźnika i krućców w różne zakamarki, zobacz czy nie będą rosły obroty,

5) coś elektrycznego, ale tam są po dwie świece i dwie cewki na każdy cylinder - więc dla mnie najmniej prawdopodobne,

6) najgorsze kosztowo i czasowo, ale całkiem prawdopodobne - często przyczyną takie kichania jest już przebieg i głowica nadje się do remontu - sprawdzenie zaworów/wymiana/docieranie, wymiana popychaczy jeżeli mają luz i do tego gumki - wedle diagnozy po zdjęciu.

PS. Co do mechanika - to POWODZENIA (sarkazm) - niestety takie usterki wymagają ZABAWY i czasu na diagnozowanie. Poza tym znalezienie dobrego mechanika motocyklowego nie jest proste - chyba założę wątek z BABOLAMI mechaników motocyklowych, sporo się już uzbierało z własnej obserwacji i opowieści. Np. niby fachowiec od regeneracji gaźników podjął się regeneracji gaźnika od RD07 i samowolnie stwierdził, że on go ODBLOKUJE i powiercił korpus niszcząc gaźnik nieodwracalnie... szkoda słów.
Ale jednak jest kilku dobrych mechaników w PL.
Dzieki panowie, super rady - co do kroplowki i ogolnie sprawdzenia pompy to musi poczekac tydzien, ale dam znac.

Dzis sprawdze odpowietrznik korka, ale jestem na 95% pewien ze jest okay bo sprawdzlem jak leci benzynka od filtra dalej i jest bardzo drozny.

Takze dzis sprawdze bez filtra czy dalej kicha.

Lewe powietrze, tez moze byc - sprawdze za tydzien.

No przebieg to juz 92k wiec moze byc glowica

Ale ja ogolnie stawiam na diagnoze ze pompa szwankuje alebo jej przekaznik.

Jestem bardzo wdzieczny, dzieki.
keraj37 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem