Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08.04.2022, 13:43   #39
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,851
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 18 godz 48 min 21 s
Domyślnie

Mam wrażenie, że jest małe niezrozumienie tematu w tym wątku czy też trochę generalizowanie.

1. Nie jeżdżę w stoperach do uszu czy słuchawkach dousznych bo to rzeczywiście może być problematyczne / niebezpieczne.

2. Jazda na moto i praca w lotnictwie sprawiła ze mam tinitus czyli słuch mam deczko nieodwracalnie uszkodzony. W związku z tym, aby nie było gorzej używam cały czas na moto zatyczek do uszu Z FILTREM z tej firmy. Filtry są optymalizowane do różnych zastosowań (moto, strzelectwo itp) poprzez stosowanie odpowiedniego filtra. Moje filtry chyba mają tłumienie średnie ok 19dB, które jest wyższe w wyższych częstotliwościach (tych świszczących i uszkadzających słuch) i niższe w częstotliwościach niższych (czyli ludzki głos itp). Tak więc zarzut niesłyszenia innych uczestników ruchu jest tutaj nie na miejscu jeśli takowe 'zatyczki' są używane.

3. Interkom którego używam na moto ma głośniczki w kasku, a nie słuchawki douszne. Nie jest to oczywiście więc rozwiązanie HiFi, ale pozwala na rozmowę z plecaczkiem czy słuchanie navi lub muzyki.

Tak więc używam tandemu zatyczki z filtrem i interkom od chyba 8 lat i nie miałem, żadnej "sytuacji podbramkowej" z tego powodu.
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem