Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22.06.2022, 14:24   #566
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,913
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 7 godz 26 min 21 s
Domyślnie

Będzie jednak podwyżka prundu u mnie.

Owszem mój dostawca spóźnił się z notyfikacją i powiadomił mnie tylko 10 dni przed końcem umowy o nowych stawkach, ale aby być na prawie przedłużył umowę na starych stawkach o miesiąc (czyli do 17 lipca).

Przypomnę moja dotychczasowa taryfa Octopus Go Faster to:
- 5,5p/kWh w godz 20:30 do 01:30 (i tutaj w ciągu tych 5 godzin ładujemy samochody),
- 15,59p/kWh od 01:30 do 20:30
- dzienna opłata abonamentowa 25p

Proponowane mi taryfy to ponownie Octopus Go Faster ale z inną (późniejszą) godziną startu taniej taryfy, no i wyższymi cenami:
- 8,25p/kWh w godz 21:30 do 02:30,
- 34,86p/kWh od 02:30 do 21:30
- dzienna opłata abonamentowa 43,12p

Jest też propozycja nowej taryfy Intelligent Octopus gdzie oferuje mi się stałe 6-godzinne tanie okienko w godzinach 23:30 - 05:30 za 7,5p/kWh (w szczycie 34,86p/kWh) plus dodatkowo możliwość sterowanego zdalnie przez operatora taniego ładowania poza tymi nocnymi, tanimi godzinami. Z mojej strony to podpięcie samochodu do ładowarki i ustalenie ile procent SOC chcę mieć i o której godzinie, resztą zajmuje się zdalnie operator, a gdy to ładowanie zaplanuje on poza godzinami nocnymi, będzie ono liczone jak w taniej taryfie (oczywiście inne odbiorniki w domu na tym też zyskają). Taryfa ta to pewnie zmora co niektórych tutaj , ale ja to widzę inaczej jako sposób zbalansowania sieci (no bo przecież te EV to dobiją tą sieć )

Jak widać podwyżki znaczące choć nocna taryfa nie jest x2. Podniesie to moje koszty używania EV z jakichś 1,5p na milę do jakichś 2,2 na milę oczywiście przy założeniu teoretycznym, że całość ładowania jest w domu. Dla porównania nasz przykładowy Golf 8 GTD to jakieś 22p na milę.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem