Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24.05.2022, 15:44   #532
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,839
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 8 godz 58 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ronin78 Zobacz post
U nas za tyle prundu to trzeba dać 347zł, czyli tą 100 więcej, przy niższych zarobkach oczywiście.
Oczywiście, że wszystko zalezy od ceny za kWh, a te są bardzo różne zależnie od operatora i kraju.

Jeśli dodam, że mój operator dodawał 90 funtów gratis, każdemu użytkownikowi EV Volkswagena (pewnie innych marek też), który do nich przeszedł (co i ja uczyniłem) plus ma program referencji, w którym każdy polecony przez Ciebie nowy klient i Ty dostajecie po 50 funtów (poleciłem 3 osoby) to zyskałem u nich 240 funtów do wykorzystania na zużycie czyli jakieś 5 miechów prądu za free (zakładając, że zużycie jest na poziomie jak ww. faktura).

Powyższe pokazuje, że koszty jeżdżenia EV są bardzo specyficzne dla każdego i mogą w skrajnym przypadku wynosić kompletnie 'zero' (ładowanie z FV, w pracy, czy innej darmowej ładowarki itp). Oczywiście nie ma co liczyć, że będzie tak cały czas, więc korzystam z taniego jeżdżenia póki mogę.

Dla porównania, znajdź mi jakąś stację benzynową, która da Ci kupon na 250 zł (jak polecisz jej paliwo komuś ) albo pozwoli zatankować za darmo. Po wtóre wielkiego wyboru przy ICE nie ma bo ceny na różnych stacjach mają raczej groszowe różnice i musicie płacić tyle ile "zaśpiewają".


Cytat:
Napisał Ronin78 Zobacz post
Życie u was jak w bajce, zarobki wysokie, koszty niskie.
To dość śmiałe stwierdzenie i spore uproszczenie, bo rzeczywistość taka czarno-biała nie jest... zarówno w UK jak i w PL czy gdzie indziej.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem