Wątek: XL 750 transalp
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28.01.2024, 18:07   #618
szakalkp


Zarejestrowany: May 2023
Posty: 7
Motocykl: nie mam AT jeszcze
szakalkp jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 godz 26 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mdxmd Zobacz post
ciekaw jestem, czy przednie amorki podejdą od CRF1000, gdyby ktoś zmierzył średnicę rur w trampku zaraz przy dolnej i górnej półce mogę sprawdzić. Tylny amorek też można sprawdzić ale tutaj bez demontażu pomierzyć trudno.

Pisze to dlatego iż amorek od CRF to ok 600zł a lagi przód ok 2000-3000zł jeżeli chodzi o prześwit to nie widzę problemu z przeróbką miski i będzie spokojnie ok 4cm więcej ale to już może co u niektórych powodować bóle głowy więc nie ciągne tematu...

W przypadku poprawienia "dołu silnika" pozostaje tylko zmiana przełożeń lub przeróbka mapy nie ma dołu z prostego powodu ... EKO, dlatego jest elektroniczna przepustnica, która aby spełnić normy nie otworzy się więcej w tych zakresach obrotów w których nie będzie EKO.

Jakby nie kombinować to przerabiając trampka na lepszy na pewno skończymy cenowo na T700 a jak bardziej się rozpędzimy (wkłady, ohlinsy i mapa) to i CRF1100
Przednie nie podejdą, musiałbyś roztoczyć półki, do tego inne są zaciski i tarcze. Całe koła do wymiany. Lepiej już zastosować wkłady (kardridże), najlepiej wychodzą Andreani Rally Race. Tylni amortyzator od Afryki nie podejdzie, musi być zbiornik z przeponą z boku, w osi otworu pod mocowanie do ramy. Inaczej zawadzisz o skrzynkę chyba na aku oraz zbiornik wyrównawczy. Do trampków pasują tylko amory od trampków. Można założyć od XL700v ale stracisz 10mm skoku, zyskasz mocniejszą sprężynę i regulacje dobicia. Najlepiej wychodzi amortyzator od shock factory z Francji.

A co do zmiany map, trzeba by było zrobić zrzutkę i zrobić jedną nową dla wszystkich. Wyjdzie po parę stówek, a będzie petarda.

Ostatnio edytowane przez szakalkp : 28.01.2024 o 19:11
szakalkp jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem