Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31.03.2022, 16:59   #17
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,025
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 22 godz 35 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Młotkiem tłukł po tym nie będę. Jeśli uderzenie to musi być idealnie w podłużnej osi. Wszystko inne ustawia niecentrycznie jabłko względem półosi i zmniejsza szanse na przejście pierścienia - BTW to nie jest pierścień Segera - po prostu pierścień osadczy. Taką fachową ma to nazwę.

Zrobię jak napisałem w pierwszym poście bo, niestety, spodziewałem się, że nie dostanę jakiejś cudownej recepty. Wydawało mi się już wtedy, że sprawa ciężka.

Jedyne co można zrobić to ciągnąć, uderzać lub... zostawić.

Plan jest dospawać się czołowo do starej nakrętki osi prętem młotka bezwładnościowego/rzymskiego (durna nazwa ten młotek bezwładnościowy bo przecież każdy do k..wy nędzy jest bezwładnościowy ), półoś w imadło i naprzód z czuciem.


P>S> sprawdziłem i ten mój młotek rzymski to chyba tylko u mnie w garażu jest nie wiem kiedy i gdzie usłyszałem taką nazwę czyli w PL się to nazywa 'bezwładnościowy'.
Mnie się najbardziej podoba nazwa angielska: 'slide hammer' - obrazowo i na temat. Uratował mnie ten młotek już w wielu przypadkach. Może i teraz tak będzie.
Ja spotkałem sie z nazwa młotek wsteczny. Ale chyba co zakład to narzędzia maja swoje własne nazwy. U nas pyrlik albo impulsator kinetyczny z naprowadzaniem trzonkowym.
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem