Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15.02.2022, 07:29   #6
Aron


Zarejestrowany: Feb 2022
Posty: 16
Motocykl: CRF1100
Aron jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 godz 26 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał R2D2 Zobacz post
Mam 1100 z manualem i problemów ze sprzęgłem nie zaobserwowałem.
Dlaczego twierdzisz że serwis chce cie naciągać ?
Jeżeli faktycznie sfajczyłeś sprzęgło to powinni jakieś fotki zrobić.
Sprzęgło nie ślizgało się w czasie jazdy ?
Osobiście nigdy w żadnym z posiadanych motocykli nie udało mi się spalić sprzęgła aczkolwiek widziałem na zlocie kolesia co zamiast gumy spalił sprzęgło
Wstępna opinia serwisu mnie zaskoczyła i zaniepokoiła. Nie jest to jeszcze żadne oskarżenie.
Nie zaobserwowałem wcześniej żadnego problemu ze sprzęgłem. Dojechałem do kałuży na szutrowej drodze i chciałem spokojnie przejechać wybierając najlepszą drogę. Ciężka maszyna, małe doświadczenie z nią, nie chciałem się wyglebić i zarysować . jechałem powolutku, zatrzymałem się i próbowałem dalej jechać. Parę razy zabuksowało i się skończyło. Czas trwania około 1-2 min.

Jeżdżę też Betą 430 i ona dużo bardziej była męczona i działa.

Spalone sprzęgło powinno choć minimalnie ciągnąć na utwardzonym terenie, a tu nic. Mogłem przepchnąć motocykl na biegu.
Naprawdę nie chcę mi się wierzyć w spalone sprzęgło, ale czekam na info od serwisu i poproszę o zdjęcia.

Pozdrawiam

Cytat:
Napisał syncronizator Zobacz post
Sprzęgło nie fajczy się nigdy tak od razu... czyli było i nie ma w jednej sekundzie.
Generalnie da się wyczuć ,że się nieprawidłowo wysprzęgliło w trakcie używania.
Najpierw się trochę ślizga ale ciągnie .... potem ciągnie coraz mniej bo się coraz bardziej ślizga.... itd... przynajmniej ja mam takie doświadczenia.

Ale jak to było ? ... pałowałeś ją na pół-sprzęgle ?
Może ten quickshifter się jakoś podwiesił i sprzęgło pozostało rozsprzęglone?
Nie gniewaj się .. nie chcę Cię ocieniać ale śmierdzi mi tu coś ...
Nowym moto pierwszego dnia wbijasz w teren ?
Nauczyłeś się tym sprzętem jeździć ?
Zdążyłeś wyczuć już jak sprzęgło pracuje w nowym niedotartym moto ?
Ja mam obecnie 2500tyś km i uważam, że jeszcze nie poznałem dobrze motocykla żeby pozwolić sobie na offroad.

Żeby nie było ... też mam manual.

Dzięki za odpowiedź.
Co do palenia się sprzęgła mam taką samą opinię. Pali się sukcesywnie i czuć, że jest słabsze, a jak ostygnie to jest trochę lepiej. Czuć specyficzny zapach, przynajmniej w samochodzie bo tam jest suche.
Prędzej stawiam na jakieś zawieszenie quickshfter-a (wyłączyłem go później) lub kontrolę trakcji.

Rozumiem znaki zapytania z nowym moto i terenem.
Ogólnie trochę latam po offie Betę 430. Od czegoś trzeba zacząć, aby poznać nowe moto. Wybrałem się sam i nie wybierałem hard enduro.
Jak już padło, to z tej kałuży wyciągnąłem go o własnych siłach, to powinno zobrazować trudność w terenie. 250kg, a kulturystą nie jestem. Fakt jestem stanie go podnieść jeśli położyłbym go na bok.

Nie obrażam się, dzięki za opinię.

Cytat:
Napisał melon1968 Zobacz post
W nówce sprzęgło się ślizga, no przepraszam ale jak to ?
Prędzej jazda na pół sprzęgle może spalić tarcze.
ps.Kolego Syncronizator quickshifter nie robi sprzęgłem.
Nie miałem wcześniej problemu ze sprzęgłem, zero jakichkolwiek sygnałów do niepokoju.
pół sprzęgło- masz rację, ale wydaje mi się, że że nie w w ciągu 1 min. Nie wiem tego na pewno. Serwis rozbierze i się okaże.

Quickshifer - tak masz rację i nie używałem go do wyjazdu z kałuży. Podejrzewam tylko może jakąś awarię, może elektroniki.

Dzięki za odpowiedź,
Pozdrawiam

Cytat:
Napisał Brzeszczot Zobacz post
Dzień dobry Aron , zapraszamy do powitalni

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Przywitałem się
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Novy : 15.02.2022 o 08:01 Powód: Połączenie postów
Aron jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem