Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25.05.2022, 21:34   #18
Kazmir
 
Kazmir's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,734
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 2 godz 47 min 17 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Kazimirze rozumiem twoje podejście ale zmiana wymaga każdorazowej regulacji. Tak po mojemu. Mogę się mylić stąd proszę o sprostowanie.
Regulacja tutaj nie pomoże. Musisz zostawić luz na klamce taki jak "fabryka kazała"
Nawet kasując ten luz na klamce nie uzyskasz takiego skoku, jaki jest przewidziany. W końcówce filmu jest wzmianka o 33% zysku i pewnie w przybliżeniu (w jakieś proporcji) o tyle samo zmniejszył się skok na popychaczu sprzęgła. Znając wymiary tej dźwigienki i skoku klamki łatwo w programie graficznym wyliczyć bardzo dokładnie o ile to się zmniejszy.

Ale... Jeśli konstrukcja klamki pozwala na zwiększenie zakresu skoku to OK. Tylko po co komu "odstająca" klamka sprzęgła. Trudniej taką operować? Wygodne to chyba nie będzie?

Zakładając, że klamka nie ma regulacji i jej skok jest stały ja bym podziękował za taki patent. Kosz sprzęgłowy i przesuwki zazębiające SB dostają po dupie. Zaraz będą głosy,, ale ja mam to i fajnie działa. Można i bez sprzęgła zmieniać biegi! Kto bogatemu zabroni? Było tu już o tym na "forumie"
Można pokusić się o stwierdzenie, że przebieg do naprawy SB, czy sprzęgła zmniejszy się o 33%
__________________
Ale tu nie Politechnika, tu trzeba myśleć, jak mawiał pewien bosman ;-)
Przestań naprawiać jak zaczynasz psuć!
Ludzie, którzy twierdzą, że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać tym, którzy właśnie to robią.
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem