Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26.10.2021, 14:08   #1
Widmo80
Pracuj uczciwie dla dobra swego kraju- dostaniesz rentę , bilet do raju
 
Widmo80's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Dzierżoniów
Posty: 962
Motocykl: RD03
Przebieg: 12 000
Widmo80 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 22 godz 52 min 12 s
Domyślnie Piec wolnostojący, koza do ogrzewania domu.

Witam, Przymierzam się do zakupu pioeca wolnostojącego , typu koza Skandynawska. Mam w tej chwili kominek z płaszczem wodnym, ale nie podoba mi się to rozwiązanie( utylizator drewna z osmoloną szybą) i chcę je zastąpić piecem jak w tytule.
Pytanie- ktoś ma coś co może polecić - pełno tego a chciałbym kupić coś sprawdzonego co będzie cieszyć latami. Dom około 115 m2 z poddaszem, ale ciepło fajnie dociera wszędzie. wiem że te lepsze modele , mają jakieś szamoty czy wkład w środku, który powoduje lepsze i efektowniejsze wypalanie sie drewna i finał jest taki że spala sie mało a daje to stosunkowo dużo ciepła. Do tego szyba czystai wyższa temp wypalania.
Mój obecny kominek( wkład z leroy ) sprzed 13 lat obudowany cegłami i kamieniem, mnie wręcz wqrwia, ma wkład wodny co z założenia miało grzać wode i kaloryfery, ale.. Od tego mam piec kopciucha, słabo to działało a w nocy strach, że gdy zabraknie prądu w sieci , to wybuchnie(...) Wolę proste rozwiązanie, niezależne od prądu , elektroniki i okazyjnie sobie w mrozy napalic dla przyjemności kilkoma polanami drewna, a nie wozić opał taczką i wynosić popiół z kominka wiaderkami.
Widmo80 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem