Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17.10.2022, 21:52   #1
Simon WRC


Zarejestrowany: Jun 2021
Miasto: Wołomin
Posty: 24
Motocykl: CRF1100D2 2021
Simon WRC jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 godz 58 min 12 s
Domyślnie CRF1100 ATAS - dziwny hałas nie wiadomo skąd...

Koledzy, mam takie pytanie, bo nie wiem czy ten typ tak ma czy to coś nienormalnego i ewentualnie jak sobie z tym poradzić. Szukałem na forum, ale nic podobnego nie znalazłem, wiąc pozwalam sobie założyć nowy wątek.

Pacjent to CRF1100 ATAS DCT z 2021 roku z przebiegiem 5k km czyli prawie nowa. Motocykl od początku u mnie, więc przeszłość znana.
Od prędkości ok. 100 do 130km/h przy jeździe na wprost nie wiadomo skąd wydobywa się specyficzny dźwięk. Nawet nie wiem jak go opisać, coś jakby skrzynia wyła - ni to świst, ni to chrobotanie, takie wycie. Poniżej 100km/h nie ma problemu, powyżej 130 podobnie. Co ciekawe dźwięk jest słyszalny tylko przy jeździe na wprost, delikatne bujanie motocyklem go eliminuje - wystarczy minimalnie skręcić i kiedy motocykl dosłownie pochyli się o stopień od pionu cisza...
Wszystko wskazuje, ze to świst powietrza, być może wydobywający się z spod przedniego zawieszenia, ale to moje przypuszczenia. Owiewkę mam oryginalną, dołożone deflektory PUIG przy owiewce - te małe trójkąty. Poza tym wszystko seryjne.

Czy ktoś zauważył coś podobnego?
Simon WRC jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem