Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09.05.2022, 15:16   #1
M5Q
 
M5Q's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2019
Miasto: WZ
Posty: 167
Motocykl: SD09
Przebieg: 39999
M5Q jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 16 godz 42 min 38 s
Domyślnie Bałkany w czerwcu 2022 - pytania przeróżne

Termin wyjazdu zaplanowanego już 3 lata temu zbliża się wreszcie dość dużymi krokami więc zacząłem ostatecznie przyglądać się mapom.
Miała być Czarnogóra i Albania z krótką dojazdówką, potem doszło Kosowo i Macedonia, a ostatnio stwierdziliśmy że wracamy przez Grecję, Bułgarię i Rumunię.
Jedziemy w 2 moto, mój ATAS na Karoo Street i NCX na turystycznych Pirelkach więc głównie asfalt i lekkie szutry.
Przeważająca część trasy jest jasna i pewna, problem mam z ostatecznym określeniem trasy przejazdu z północnej do południowej Albanii, chcemy zakrętów w górach a nie wybrzeża.
W związku z tym, że chcemy zaliczyć również kanion Rugovy oraz jezioro Ochrydzkie, najprościej (i najciekawiej) byłoby pojechać przez granicę Kosowa z Macedonią drogą R113 przejściem Restelice - Strezimir.
Na zdjęciach satelitarnych droga wygląda dość dobrze, w internetach wyczytalem jednak że w zeszłym roku przejście było czynne jedynie w lato przez 44 dni. Mieli asfalt tam kłaść, może dlatego?
Czy jechał może ktoś z Was tą trasą w miarę niedawno? Jak jej kondycja, eNCek na szosowych oponach da radę?
Mozna gdzieś sprawdzić czy przejście jest/będzie czynne?
Drugie przejście graniczne nad którym się zastanawiam, to Leskovik (AL) - Konitsa (GR). Z wysokości satelity wygląda na nowe przejscie na nowej drodze więc w teorii powinno byc czynne cały rok, ale w praktyce może być rozczarowanie. Jechał może ktoś? Możena gdzieś sprawdzić czy działa?
Z góry dzięki za wszelkie informacje.
__________________
M5Q

Pony->ETZ150->ETZ251->ETZ250->...->CB750->CB1300SA->CRF1100D2

Ostatnio edytowane przez M5Q : 16.05.2022 o 13:06 Powód: poprawiony tytuł
M5Q jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem