Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25.10.2023, 16:58   #26
magneto
 
magneto's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Olsztyn (Wa-Ma)
Posty: 259
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: mój 3,5
magneto jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 19 godz 27 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał RAVkopytko Zobacz post
Magneto,Rozczytałeś notatki ?
Tak, ale nie wszystkie

To na początek taki (z pamięci, więc +/- ) cytat z Forum Gutkowego:
"Jak taki Luigi przyśnie na taśmie, to czegoś do motocykla nie zamontuje. Pytanie, czego nie zamontował do Twojego ?..." - to coś daje do myślenia...

Odpowiedź kolegi z innego forum na ogólne pytanie o Gutki:

"Od lat konstrukcja niewiele się zmieniła, przypadek? Nie sądzę 😉 uważam że to jeden z niewielu producentów który nie dał się stłamsić księgowym, ogólnie prosta konstrukcja i to jest wielką zaletą natomiast jak to Włosi trzeba zwrócić uwagę na układ elektryczny i dbać co do mechanicznej strony nie spotkałem się z opinią że jest kicha jednostki nie wysilone więc i żywotne czy biorą olej biorą ja każdy z tym że nie są to ilości powalające zdrowy silnik łyknie znikome ilości ale jak będziesz katował to i do litra na 10 tyś. "

Info od Mechanika:

Silnik w miarę trwały, oleju troszkę bierze, ale bez tragedii (pewnie dużo zależy od stanu - moje).

Skrzynia - w miarę OK, ale trzeba uważać, bo jest sporo dźwigienek w ukł. zmiany biegów, a te lubią dostawać luzów, co powoduje niepełne załączenie biegu i czasem nawet niemożność zmiany w czasie jazdy - trzeba się zatrzymać i (może zgasić ? - moje) zbić do luzu. Podobno można się nauczyć (zawsze dociągać do końca).
Podobno niezbyt dobre / trwałe są czujniki otw. przep (TPS), a to cholerstwo - podobno do tysiaka może kosztować.
Nietypowy alternator i regulator w zw. z tym. Jedno- (dwu-) fazowy ( w sensie jedno uzwojenie i dwa kable).
Ciężko o zamiennik, podobno ktoś przezwaja na 3-fazowe i wtedy łatwiej dobrać zamiennik (przy jednym uzwojeniu są za duże prądy i taki normalny 3-faz po prostu nie wyrabia - moje).
Ogólnie stosunkowo niskie nap. ładowania - 13,8 - 14,0 V.
Dziwna instalacja obw. ładowania - jest sobie taki bezpiecznik, który może się spalić, nie powodując innych objawów, jak tylko... brak ładowania. Jak aku padnie, to się jest w czarnej...
W starszych modelach brak możliwości odpalenia silnika na stopce bocznej (lub gaśnie), bez względu na luz / sprzęgło.
Sprzęgło - wymiana, jak w ciągniku (taka konstrukcja moto), podobno najlepiej po(d)wiesić motocykl, bo dużo trzeba zdemontować, a tak jest najłatwiej. W używkach trzeba skontrolować stan dźwigienki wysprzęglika na wejściu do obudowy - lub się "wyluzować", co powoduje niepełne wysprzęglanie, problemy z biegami itd. Przy oględzinach ma być luz na klamce.

"Pokaż Wałek" - aktualne. Często (~20 kkm) trzeba smarować, a dostęp ciężki (rozebrać trochę trzeba) - ludziki tego nie robią i albo korozja, albo zużycie.

Użytkowo - zmiany biegów trza się trochę nauczyć, podobno mały promień skrętu (utrudnia manewrowanie).
Wał wzdłuż powoduje bujanie na boki przy dodawaniu gazu. Trzeba się przyzwyczaić / nauczyć. (Nie wiem, czy we wszystkich tak samo, bo te nowsze mają jakąś przekładnię wstępną, która powinna zmieniać kierunek obrotów na wejściu do skrzyni i to zjawisko trochę ograniczać - moje).

Od Użytkownika (Stelvio): (tu się poddałem z rozszyfrowywaniem swoich zapisków...)
Dość szybkie przełożenie 1-ki, sporo wolnych manewrów na półsprzęgle.
Problemy z tym, co zalać do dyfra. Olej, ale jaki (sam trafiłem na różne zalecenia w serwisówkach), co dodać, a czego nie wolno, bo coś tam się może uszkodzić.
Grzeje w kolana.

Więcej grzechów nie pamiętam...
Osobiście trochę mi zapał ostygł, nie mam takich warunków serwisowych, motocykle raczej wymagające. Dodatkowo cena jakichś nowszych, fajniejszych - to już można coś innego i fajniejszego kupić. Eeeechhh...

EDYTA:
Wtrysk - niektóre mają dwa zespoły przepustnic, niektóre (jak V7 II) - jedną przepustnicę koło filtra. Podobno synchronizacja tych pierwszych jest upierdliwa... (taka konstrukcja)
__________________
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME ! !

Ostatnio edytowane przez magneto : 25.10.2023 o 17:04 Powód: Skleroza...
magneto jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem