Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13.03.2013, 19:19   #9
lena
 
lena's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Polska poł.-wsch.
Posty: 1,011
lena jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 22 godz 8 min 52 s
Domyślnie

Drodzy moi, jak zwykle można na Was liczyć, dziękuję.
Temat wydaje się być może prozaiczny..., też myślałam,że jak to, o co chodzi, byle chęci były i do przodu! Ale jak się bliżej przyjrzałam tematyce biegowej i swoim możliwościom, to okazało się...
A no właśnie..., w poprzednim sezonie w ramach "rozruchu" chodziłam 2-3 razy w tygodniu pieszo do pracy - dystans 9 km w jedną stronę. A że czasami zdarzało mi się wyjść zbyt późno(albo zadzwonił 7Greg że zaraz będzie z ekipą), to musiałam się sprężać i dotrzeć na czas w godzinę, więc był i marsz i marszobieg. Po kilkunastu dniach i 3 parach różnych butów czułam różnicę, znaczy głównie moje stopy czuły.

Teren - głównie asfalt, więc amortyzacja musi być dobra - moje stawy nie maja już (niestety) 20 lat i jestem po kilku urazach. Ponadto stopa pronująca, co znacznie zawęża wybór. No i rozmiar wkładki 26cm, co przy kupnie obuwia skutkuje rozmiarówką w granicach 40 -40,5 ( wiem Majki,że się uśmiejesz przy swoim 47, ale ja konus jestem). I tu jak dla mnie producenci w strefie dla kobiet średnio się popisują - w męskiej rozmiarówce wybór o wiele większy i osobiście wiele modeli mi się podoba, nawet próbowałam się przymierzyć, ale tu znowu niespodzianka. Tęgość buta, czyli szerokość jest większa niż u kobiet ( ja mam dodatkowo plaskatą stopę z niskim/niemal żadnym podbiciem) i noga mi "lata".

Wyprzedaże ogarnęłam, ale jak już model mi pasował, np Vomero 7 Nike lub Nike Lunarglide 4, to zostały tylko śliczne , malutkie 36,5 .

No i argument ostatni, ale dla mnie ważny - jestem fanką obuwia tak w ogóle i posiadaczką kilkudziesięciu par i buty MUSZĄ mi się podobać - ot taki damski kaprys.

Liczę też na opinie dziewczyn/chłopaków biegających regularnie i na dłuższych dystansach - myślę nieśmiało o półmaratonie ...za czas jakiś.

p/s. Felku - fanką Twojego trampkowego image również jestem.

Ostatnio edytowane przez lena : 13.03.2013 o 19:29
lena jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem