Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08.03.2021, 18:57   #10
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mdxmd Zobacz post
wydawało mi się, że Twoja olejarka była sterowana elektronicznie z zaworem otwarcia/zamknięcia - czyli grawitacyjna z punktu widzenia dystrybucji oleju
tak. kminiłem kiedyś zastosowanie tej pompki, potem myślałem, żeby zrobić kopię upraszczając nieco samą konstrukcję ale kosztowo to zabijało projekt tak naprawdę niewiele wnosząc. naprawdę uważam, że rozkminiłem ten temat od każdej strony.
wciąż od czasu do czasu dzwonią klienci bo mieli i chcą tylko to ponownie ale po prostu minął czas

zimny wyprowadź sobie sterowanie zasilaniem olejarki przez przekaźniczek z zasilania lampki kontrolnej N lub wręcz z czujnika luzu.
a wcześniej zastanów się ILE CZASU SPĘDZASZ NA LUZIE w stosunku do przebytej drogi...
to jest absolutnie pomijalne zjawisko. uwierz MI - wiem o czym piszę i to jest zupełnie niepotrzebny bajer.

nawet jeśli będziesz kiedyś grzał moto pod synchro to wyłączysz olejarkę. bez sensu rozkmina.

zastanów się jak trwale i skutecznie podać olej i gdzie umieścić ten superelegancki zbiornik. w trampku to jest czalendż.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem