Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22.11.2023, 17:03   #28
fassi
Banned


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,919
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 4 tygodni 1 dzień 19 godz 45 min 23 s
Domyślnie

Jak to tu mówili? Z tym E10 będzie podobny problem jak z bezołowiowa, czyli nie będzie problemu. A jednak jest inaczej

Koparka zaczęła mi się krztusić dziś i silnik wydechl. Nie dostawała paliwa. Zacząłem od pompki paliwa, rozkrecilem i kilka takich małych brązowych glutow z sitka ściągnąłem. Zamontowałem ale problem jest dalej. Więc wykręcam Filter a tam wszystko w glutach. Cały filtr w środku i obudowa na którą się to nakręca pełna. Wziąłem kompresir i zdmuchnalem to wszystko. Szkoda że nie zrobiłem zdjęcia. Przedmuchalem przewody, wszystko drożne. Zadzwoniłem do sklepu obok aby zamówili filtr. Byłem przed chwilą odebrać.

Mówię sprzedawcy, że jakieś gluty w filtrze były, nigdy się nie spotkałem. A on mi mówi że moja koparka ma zarazę w dizlu. Ze jak?

Zaraza w dizlu powstaje z dzięki dodatkom bio , które potrafią związać dużo wody. W tej wodzie rosną bakterie, grzyby i inne drobnoustroje, które to zapychają filtry. Pol biedy w starych silnikach, wymiana filtra i wio dalej ale Common rejle już nie tak łatwo.

Kupili do firmy nowego! VW Caddy . Po 4 miesiącach padł. Przyczyną? Zaraza w dizlu. Koszt naprawy 4500 ojro, padła pompa wysokiego ciśnienia i wtryskiwacze. Gwarancji zero bo to przez paliwo. Na stacji nie udowodnisz. Teraz mają prikaz aby tankować super dizla na markowych stacjach.

Na morzu śródziemnym padają lodzie na dizla masowo , właśnie przez dodatki bio. Wyobraź sobie że idzie sztorm.

Ponoć muszę cały bak wypłukać w koparce, wszystko wymyć, wysuszyć i wybić zarazę. Później tankować superdizla albo jakiś dodatek lać. Problem jest duży kiedy maszyna pracuje sporadycznie co właśnie moja koparka robi. Co kilka dni na chwilę coś przewioze i stoi znowu i to najmocniej wzmaga zaraze.

Wymieniłem filtr i jeździ znowu, bo to stare żelastwo.

Dalej uważacie że dodatki bio to żaden problem? Jeśli ktoś bez problemu ma kasę na cały układ wtryskowy, to pewnie problemu nie widzi.

Włącz tłumaczenie na polski:

https://www-sea--help-eu.translate.g..._x_tr_pto=wapp

Ps. Czytam że te bakterie dają radę max 70 stopni C. Mam kuchenkę pod bak postawić i zupę z nich zrobić

PS2. Kumpel mi radzi aby antybiotyku wsypać
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem