Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16.11.2023, 22:11   #27
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,086
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 5 dni 10 godz 48 min 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał magneto Zobacz post
Nie to, że spanikował, ale kumpel, o którym pisałem, we wszystkich dostępnych źródłach znalazł info, że jego silnik (Mitsubishi GDI 1,8) nie może na tym paliwie pracować (w sensie, że po jakimś czasie pada pompa wysokiego ciśnienia - wtrysk bezpośredni benzyny). Stąd moje pytanie, jak to z motocyklami będzie.
Żużel - już w latach 1970-tych wszelkie Javy na metanolu jeździły. I to nie ekologia, tylko potrzeba uzyskania mocy/ momentu. Wysokie stopnie sprężania i żadna benzyna nie wyrabiała. Yamaha gdzieś w latach 70-80-tych robiła "cywilny" motocykl na czysty metanol (oczywiście dla Brazylii). Jednak to były / są konstrukcje specjalnie przystosowane do tego paliwa. Więc jak to będzie z tymi "normalnymi"

mituwisi juz nie produkuje silników gdi na papierze było ok ale w praktyce juz mniej fajnie.
a to jest takie cudo co to wtryskuje bezpośrednio benzynę do cylindra ale zależnie od obciążenia zupełnie w innym miejscu chyba nawet potrafił na suw pracy dwa razy wstrzyknąć benzynę nawet do cylindra i albo ubogo wtedy auto paliło 6 albo leje wachę na tłoki jak trzeba cisnąć i ten silnik pije wtedy 12/100
ciekawy silnik ale zarasta sadza
ma dwie pompy wysokiego i niskiego ciśnienia i ta wysokiego lubi się zepsuć
reszty na tematy gdi musiał bym doszukać i doczytać a wcale mi sie niechce
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem