Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16.11.2023, 22:00   #26
zylek
 
zylek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Helvetia (BL)
Posty: 467
Motocykl: CRF1000L, H701 E, betinka 300RE, Tryplak 765
Przebieg: 43kkm +
zylek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 13 godz 47 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał CzarnyEZG Zobacz post
Zylek - w pierwszym poście całkiem mądrze napisałeś o zjawisku, które będzie dotyczyło promili (tysięcznych części) paliwa. Przy czym obiektywnie zaznaczyłeś, że zjawisko o ile wogóle zajdzie, to będzie miało miejsce w długim czasookresie i ściśle określonych warunkach.

W kolejnym poście piszesz, o 8 litrowym zbiorniku w którym po zatankowaniu masz 800 ml wódki na dnie pod paliwem.

Kurde - zdecyduj się.
Bo pierwsze to była dobra analiza przeciw E10, a drugie brzmi trochę jak sen wariata.

Do tego nie odniosłeś się do dłuższego czasu przechowywania 98 na stacjach (w sumie się nie dziwię, bo nie ma kontrargumentów)
Wody jest mało, ale alkoholu już do 10%. Rozwarstwi się dużo więcej alkoholu niż wody, bo jedno i drugie dobrze miesza się wzajemnie, a niezbyt dobrze albo wcale z węglowodorami. To co się odseparuje, to nie będzie sama woda, znaczy tylko te 0,5%. Czas nie jest tu taki istotny, temperatura już tak. Czyli tankujesz paliwo co ma 7oC czy 10oC na plusie. Zostawiasz na busie w nocy jest powiedzmy 5 może 10 na wstecznym. A o 10 odpalasz motor żeby go nagrzać bo chcesz lecieć w krzaki z chłopakami. Normalka enduro. Wydaje mi się, że ty myślisz o tym zjawisku jak o benzynie w której nie ma alkoholu, że wytrąci się sama woda, a tu to zadziała inaczej bo wytrąci też alkohol, którego jest już sporo. Pewnie nie cały czyli nie 8 setek z 8litrów, ale sporo w zależności od ilości wody.

Przez starzenie masz na myśli parowanie lekkich frakcji, rozwarstwienie czy co?
Generalnie stacje muszą tym zarządzać, bo benzyna musi spełniać normy zimowe/letnie więc nie może leżeć za długo. Rozwarstwienie w ich zbiorniku nie nastąpi, bo temperatura jest stała.

Cytat:
Napisał CzarnyEZG Zobacz post
Argument, że w DE spalasz mniej do mnie nie przemawia.
Byłem tam parę razy i choćby płynność jazdy jest zupełnie inna.
Fakt to jest na maksa subiektywne.
zylek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem