Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06.11.2023, 00:00   #96
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,948
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 dni 6 godz 41 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Melon Zobacz post
Wielu tu na Forumie wychowało się, pracowało za komuny, dużo też ludzi mocno tu wykształconych którzy wiedzą, że państwo nie ma swoich pieniędzy i nie ma coś za darmo. Za darmo ogólnie nawet ciężko dostać w ryj, więc szanuj ludzi inteligentnych bo ich coraz mniej.
.
Trochę o sobie (bo chyba się deczko zapędziłeś Melon z 'oceną'). Jestem z rocznika 1972 więc komunę pamiętam. Pochodzę z rodziny (jak to się wtedy nazywało) 'inteligencko-robotniczej'. Makulaturę do skupu nosiłem, aby dostać w zamian papier toaletowy, jedzenie i paliwo na kartki też pamiętam i godzinne kolejki bo 'coś rzucili do sklepu' też. Tak państwo X czy Y pobiera podatki, z których finansuje różne rzeczy, między innymi tą o której wspomniałem.

Mam rozumieć, że obywatel X, który płaci podatki i nie korzysta z dopłaty zakładając PC i płacąc np. 40 tys. zł ze swojej sakiewki jest inteligentniejszy od obywatela Y, który również płaci podatki ale ma tą samą PC taniej lub 'gratis' (użyłem następnego słowa, może tym razem się bardziej spodoba)

Cytat:
Napisał Ronin78 Zobacz post
NabrU fotowtaikę częściowo odliczyłem od podatku, tylko część z 4kW bo po rozbudowie chcąc odliczyć część z kolejnego 4.8kW musiałbym szantażem przejść na nowe warunki net metering.
Czyli jednak. A mimo to kolega Melon się Ciebie nie czepia

Cytat:
Napisał Pawel_z_Jasla Zobacz post
Szukam tu interesu i powodu do polskiego "nienarzekania".
Wierzę na słowo... bo czytam to i inne fora i zdaje sobie sprawę jak się wiele rzeczy w tej dziedzinie odbywa w PL. W UK jest kompletnie inaczej. Np. dopłata do EV była po prostu odliczana od ceny samochodu u dealera (czyli zero papierów, naklejek, wniosków, rejestrowania przebiegów itp), instalacja ładowarki EV - to samo (dopłata odjęta na fakturze przez instalatora). I tak samo jest z tą dopłatą do instalacji pompy ciepła:

__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem