Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26.04.2022, 00:11   #316
Brzeszczot
 
Brzeszczot's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2019
Miasto: Leśna Dzicz
Posty: 547
Motocykl: KTM R
Przebieg: jest
Brzeszczot jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 5 godz 6 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Janek1 Zobacz post
Ja i w skrzyni i w przekładni stosuje od lat 75/140.
Żadnych problemów, a skrzynia lepiej, ciszej chodzi, przekładnia ma odpowiednią kąpiel, i nie przejmuj się później przy następnej wymianie oleju w przekładni, że olej będzie zmącony, podczas "pracy" wytrąca się w nim coś tam i dlatego olej nie jest krystalicznie czysty, ale to jest naturalne mącenie tego oleju i tyle, polecam.
A jak na czujniku ABS będziesz miał opiłki (jeżyka) to będziesz wiedział, że łożyska się jakieś sypią
Olej w skrzynce masz zmącony bo tryby się za szybko kręcą i bełta puszcza- a tak na serio to albo masz coś z odpowietrzeniem skrzyni i woda skraplana jest na ściankach przy szybkich zmianach temperatur ,albo woda jakimś cudem dostaje się np. podczas mycia ,tak czy siak to sprawdź sobie siusiaczka na skrzyni czy nie ma prostaty . W przekładni kątowej jeżeli po 2008 rok to też jest odpowietrznik , jeżeli nie ma to warto założyć chodź by od samochodowej skrzyni ,wydłuża to żywotność uszczelniaczy Ewentualnie zmień dostawcę oleju ,osobiście latam na .......... 75-140 taki smerfowy kolor i co 10000 wymiana , spuszczony wygląda jak nowy .Spróbuję go jeszcze Zimnemu opchnąć . Jeszcze słowo do Zimnego do wału napchaj molibdenu i zapomnij , gumę jak popękana to wymień , rdzewiejące wały to przypadłość lc a nie olejków .W czasach kiedy produkowano twojego to Niemcy nie znali jeszcze Chinskiej stali . Łożyska wahacza smaruje się jak najbardziej , rozkręcić wyjąć plastikowe zaślepki i najlepiej tym co ci na palcu zostało przy smarowaniu wału ,dokręcić z momentem podanym w serwisówce i nie pogubić podkładek śruby wahacza składamy na klej . Stuknęło mi 140000 i wał oryginalny wygląda i zachowuje jak nowy, luzu brak . Rozebrałem alternator bo mnie ciekawiło co u niego słychać , łożyska bdb szczotki jeszcze 3/4 . Rozrusznik jedna środkowa tulejka minimalny luz szczotki w połowie ( oczywiście wymieniłem wszystko na nowe bo ja tak mam ) Dobranoc

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez Brzeszczot : 26.04.2022 o 01:26
Brzeszczot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem