Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29.03.2022, 08:18   #99
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,668
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ArtiZet Zobacz post
Z tego co ja zrozumiałem to tu nie ma zamkniętej komory spalania z odprowadzeniem powietrza z zewnątrz tylko zaciąga powietrze szczelinami z pomieszczenia w którym stoi ta koza
to już w ogóle do dupy bo zużywasz sobie powietrze z domu a na jego miejsce ciągniesz zimne z zewnątrz wszelkimi dziurami - jeśli wszystko jest mega szczelne to możesz zaciągać powietrze nawet wentylacją. to słabo. przy takich prymitywnych kominkach robi się dodatkowy, zamykany nawiew w okolicy kominka.

pisałem o kanałach wewnątrz samej kasety. na bank jest to tak zrobione, żebyś nie mógł całkowicie zamknąć powietrza. jeśli ten przelot jest duży to może właśnie świszczeć i wyć przy dużym cugu.

gdyby producent był tak łaskaw to mógłby podać wartość maksymalną podciśnienia ale na bank takich danych nie ma. wtedy mógłbyś zmierzyć co komin ciągnie. no i oczywiście pamiętać należy, że ta wartość jest ściśle uzależniona od temperatury na zewnątrz czyli max będziesz miał przy dużych mrozach.

co do komina to zeznaj jaki przekrój i jaki wysoki i koledzy doradzą czy nie ZA wysoki.
mój komin nie dość, że wysoki to na piętrze był MEGA gorący. stwierdziłem, że odbiorę to ciepło i założyłem za kominkiem wymiennik 12kW i tak już sobie mieszkamy 12lat i super to działa a komin w garderobie jest teraz ot tak ciepły.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem