Wątek: Rosja
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04.11.2021, 20:12   #42
syncronizator
 
syncronizator's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2021
Miasto: Wawa
Posty: 415
Motocykl: CRF1100
Przebieg: 56000
syncronizator jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 18 godz 53 min 53 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sebol Zobacz post
Bekę to mieli celnicy rosyjscy (na granicy z Mongolią) gdy nam powiedzieli, że nas w Rosji nie powinno być......
W 2007r miałem bardzo podobną sytuację na granicy gruzińsko-azerskiej.
Kiedyś gruzińskie przepisy celne zezwalały na 10 dniowy pobyt obcego pojazdu w Gruzji bez płacenia cła gwarancyjnego (nie wiem jak jest teraz).
Zatem opuszczając Gruzję po 10 dniach pobytu jadąc do Azerbejdżanu przez Lagodehi, Gruzini odnotowali, że mój pojazd opuszcza teren Gruzji. Niestety zapomnieli odnotować, że ja czyli kierowca pojazdu też opuszczam Gruzję.
Pojechaliśmy do Azerbejdżanu .. pogulaliśmy 10 dni w AZ i w drodze powrotnej pojechaliśmy tym razem rzez przejście Krasnyj Most.
No i okazało się ,że według Gruzinów to ja nigdy nie opuściłem Gruzji i wciąż powinienem tam być .. więc padły pytania skąd się tu wziąłem i dlaczego wracam z Azerbejdżanu.
Nie obeszło się bez telefonów do Lagodehi i czekania na potwierdzenia od tamtejszych celników.
Ale wtedy generalnie robiliśmy sobie jaja z ich systemu ..a oni też traktowali nas z uśmiechem na ustach.

BTW .. kolega miał tatuaże na nogach ... Azerscy pogranicznicy pytali mnie wtedy czy to do końca życia tak już będzie miał .... poza tym krótkie spodenki to był dla nich szok. W miejscowości Astara gonił nas 80 letni dziadek azer machając laską jak zobaczył nas w krótkich spodenkach.

Sypialiśmy wtedy w namiotach przy przydrożnych komisariatach policji YPX.
Stawaliśmy się w ten sposób gośćmi tych policjantów
Korzystaliśmy z ich kibla i wody.
Było nas 6-ściu facetów i jedna dziewczyna... rano przychodził policjant i liczył palcem ..1,2,3,4,5,6 .. i za chwilę przynosił 6 herbat i owoce które skroili od przejeżdżających podróżnych jako łapówka. Nasza jedyna koleżanka była totalnie pomijana i ignorowana.
Potem po jakimś czasie dowiedzieliśmy się dlaczego......
syncronizator jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem